Zabiegi laserem frakcyjnym – jak ta technologia wpływa na poprawienie kondycji skóry?
Każda osoba borykająca się z problemami skórnymi bądź oznakami starzenia pragnie, aby jej skóra prezentowała się atrakcyjniej. W tym celu warto skorzystać z dobrodziejstw, jakie oferuje medycyna estetyczna. To szeroki wachlarz zabiegów, których zadaniem jest poprawa wyglądu skóry oraz zniwelowanie wszelkich niedoskonałości. Jedną z najnowocześniejszych metod jest laser frakcyjny, który dzięki swym licznym zaletom, zyskał szerokie grono zwolenników i cieszy się coraz większym zainteresowaniem. Warto zatem bliżej poznać właściwości i działanie tego urządzenia.
Czym jest laser frakcyjny?
Laser frakcyjny został wprowadzony do medycyny w 2004 roku. Jego zadaniem jest skrócenie czasu rekonwalescencji oraz wyeliminowanie ryzyka związanego z zabiegami przy użyciu tradycyjnego urządzenia. Laser frakcyjny posiada określoną długość fali oraz mocy, które w sposób kontrolowany uszkadzają skórę, jednocześnie uruchamiając procesy regeneracyjne. Kolagen ulega obkurczeniu i rozpoczyna się proces uzupełniania powstałych ubytków poprzez tworzenie nowych włókien kolagenowych i elastynowych. W trakcie sesji leczona jest frakcja skóry, czyli mały jej fragment, dzięki czemu nie powstają widoczne rany, co ma miejsce w przypadku tradycyjnych metod laserowych. Zabiegi z wykorzystaniem lasera frakcyjnego stanowią nowoczesne techniki leczenia wielu problemów skórnych. Procedura oparta jest na technologii fototermolizy frakcyjnej.
W jaki sposób działa laser frakcyjny?
Zabiegi laserem frakcyjnym są jedną z najskuteczniejszych metod odmładzania skóry. Działanie tego urządzenia polega na wykorzystaniu wiązek światła, które wnikają do głębszych warstw skóry i są pochłaniane przez zawartą w komórkach wodę. Następnie zachodzi proces ablacji naskórka, czyli podgrzanie wody w tkance oraz jej odparowania. W ten sposób tworzą się mikrouszkodzenia, które pobudzają mechanizmy naprawcze. Komórki rozpoczynają proces regeneracji i odbudowy. Zabiegi działają w oparciu o frakcyjną fototermolizę, która polega na ogrzaniu chorego obszaru skóry wiązką lasera. Dochodzi wówczas do koagulacji tkanek, denaturacji białek oraz odparowania tkanek. Kolejnym etapem jest proces ujędrnienia i napięcia skóry, dzięki czemu staje się ona widocznie odmłodzona i zregenerowana.
Jakie właściwości ma laser frakcyjny?
W medycynie estetycznej laser frakcyjny jest bardzo efektywnym urządzeniem, który jest wykorzystywany w redukcji niedoskonałości. Zabiegi pozwalają zniwelować znaczną część problemów, jak również doskonale odmładzają skórę, poprzez nadanie jej sprężystości i wyrównania kolorytu. Cenną właściwością jest wszechstronne zastosowanie oraz szybki proces gojenia. Laser frakcyjny może działać tylko w naskórku, jak również docierać do głębszych warstw skóry. Zabiegi z wykorzystaniem tego urządzenia są w pełni bezpieczne, gdyż tego rodzaju sprzęt medyczny musi posiadać testy kliniczne i odpowiednie certyfikaty. Co ważne, zakres działań jest dostosowywany do indywidualnych potrzeb pacjenta, przy uwzględnieniu typu skóry, występujących problemów oraz oczekiwanych rezultatów. Jednak należy mieć na uwadze, że zabiegi z wykorzystaniem lasera frakcyjnego nie są jednorazowe, gdyż składają się one zazwyczaj od 3 do 6 sesji. Ilość uzależniona jest od konkretnego problemu skórnego i jest dobierana przez specjalistę po dokładnej konsultacji. Nie ulega wątpliwości, że laser frakcyjny to doskonała technologia, która wpływa na poprawę kondycji skóry.
Na jakie problemy skórne doskonale sprawdzi się zabieg laserem frakcyjnym?
Laser frakcyjny swoje zastosowanie znajduje przede wszystkim w zabiegach resurfacingu, rejuwenacji skóry, jak również redukcji różnego rodzaju blizn. Jest on polecany każdemu, kto chce, aby jego skóra była bardziej ujędrniona i sprężysta. Laser frakcyjny jest szczególnie wskazany do leczenia takich zmian skórnych jak:
- blizny, w tym potrądzikowe, pourazowe, chirurgiczne oraz pooparzeniowe;
- przebarwienia skórne;
- nierówny koloryt skóry;
- oznaki fotostarzenia;
- poszerzone pory;
- zmarszczki;
- zmiany naczyniowe;
- bruzdy, kurzajki;
- nierówności skóry;
- rozstępy.
Zabiegi z wykorzystaniem lasera frakcyjnego są chętnie wybierane przez pacjentów, którzy preferują mniej inwazyjne metody leczenia oraz krótki okres rekonwalescencji. Dodatkowo są cenione za efekt anti-aging, zwiększoną produkcję elastyny i kolagenu oraz pożądany rezultat regeneracji.
Jakie są zalety zabiegów laserem frakcyjnym?
Zabiegi laserem frakcyjnym cieszą się dużym zainteresowaniem ze strony pacjentów. Ma to głównie związek z doskonałymi efektami oraz krótkim okresem rekonwalescencji. Laser frakcyjny przede wszystkim pozwala zniwelować bądź wyeliminować znaczną część problemów skórnych. Usuwa oznaki starzenia, poprawia jędrność skóry, spłyca zmarszczki, zwęża rozszerzone pory czy wyrównuje koloryt. Podczas zabiegu pobudzane są procesy regeneracyjne, które znacząco odmładniają skórę, nadając jej sprężystości i świeżego wyglądu. Laser frakcyjny to również doskonały sprzymierzeniec w walce z rozstępami, które zazwyczaj są odporne na działanie kosmetyków. Wiele osób boryka się z problemem głębokich blizn, których zmniejszenie widoczności możliwe jest jedynie przy wykorzystaniu odpowiednich metod z zakresu medycyny estetycznej. W tym przypadku laser frakcyjny również sprawdza się doskonale. W efektywny sposób zmniejsza widoczność wszelkich, nawet wymagających blizn. Zabiegi laserem frakcyjnym trwają zazwyczaj od 15 do 30 minut i są wykonywane w znieczuleniu miejscowym. Efekty widoczne są po kilku dniach po wykonanej procedurze.
Laser frakcyjny to nowoczesna technologia, która jest wykorzystywana na co dzień w medycynie estetycznej. Urządzenie to pozwala zniwelować bądź wyeliminować wiele problemów skórnych. Niezwykłe rezultaty zabiegów zdecydowanie zachęcają wiele osób do skorzystanie z tej nowoczesnej metody.