Czy biżuteria to dobry pomysł na prezent na Dzień Babci?

Trudno nie docenić roli babci, która rozpieszcza, obdarowuje prezentami i karmi wyśmienitymi ciastami oraz potrawami. Dlatego w dniu jej święta warto w sposób szczególny zaakcentować, jak bardzo ważną osobą jest w Twoim życiu, wręczając jej wyjątkowy prezent. Jednym z najbardziej oryginalnych i nieprzeciętnych upominków okazują się wyroby jubilerskie. Zastanawiasz się, czy biżuteria to dobry pomysł na prezent dla babci? Zapewniamy, że starannie dobrane kosztowności to nie tylko udany podarunek, lecz także piękna, pełna sentymentów pamiątka.

Jaką biżuterię wybrać dla babci?

Dobór kosztowności dla babci to wbrew pozorom łatwe zadanie. Wystarczy znać jej gust i preferencje estetyczne. Niektóre seniorki cenią minimalizm oraz nowoczesne rozwiązania stylistyczne, a inne wolą klasyczne, bardziej wyraziste kosztowności pozwalające podkreślić ich osobowość. Żeby dobrać odpowiedni wyrób jubilerski, wystarczy podpatrzeć i poobserwować, jaką biżuterię nosi babcia, lub po prostu zapytać mamy.

Sposobów wyboru biżuterii dla babci jest mnóstwo, można jej wręczyć pierścionek z dużym oczkiem, kolczyki na sztyfcie z kamieniem szlachetnym, wisiorek lub bransoletkę ozdobioną cekinami albo kamieniami. Wśród tradycyjnych, lecz ciągle modnych wzorów szczególne miejsce zajmuje ornamentyka roślinna. Dlatego kolczyki, wisiorki, bransoletki lub pierścionki z motywem florystycznym z pewnością przypadną babci do gustu, dopełniając wiele jej codziennych i odświętnych kreacji.

Natomiast jeśli babcia jest wierząca, mogą to być złote medaliki z wizerunkiem Matki Boskiej lub świętych albo krzyżyki dostępne między innymi w kolekcjach salonu jubilerskiego Zeccoro. Dla kobiet nowoczesnych warto wybrać elementy pozwalające stworzyć stonowane stylizacje, między innymi bransoletki z charmsami lub bardzo modne celebrytki, wiszące kolczyki, a także wisiorki w geometryczne wzory albo z ornamentyką zwierzęcą.

Z jakiego kruszcu wybrać biżuterię na prezent dla babci?

Osoby zastanawiające się, z jakiego kruszcu wręczyć babci kosztowności, powinny pamiętać, że liczy się podarunek od serca. Może to być wyrób jubilerski ze srebra albo ze złota w kolorze białym lub żółtym. Jednak ten ostatni okazuje się szczególnie popularny wśród seniorek. Do najczęściej wybieranych na prezent dla babci zawieszek na łańcuszkach należą złote krzyżyki, medaliki, serduszka, kwiaty, a także geometryczne wzory.

Kolor żółtego złota jest nie tylko bardzo elegancki, lecz także cechuje się dużą uniwersalnością, pozwalając jednocześnie na dopełnienie wielu stylizacji na rozmaite okazje. Dlatego nie tylko łańcuszki z zawieszkami i wisiorki należą do ulubionych elementów kobiecej biżuterii, lecz także wspomniane wcześniej bransoletki, kolczyki oraz pierścionki z oczkiem.

Ważna okazuje się również jakość wręczanej biżuterii, więc już na etapie jej poszukiwań i doboru należy zwrócić szczególną uwagę na rodzaj kruszcu, z którego została wykonana. Przykładem wykorzystania pierwszej klasy złota oraz dbałości o detale okazują się wyroby jubilerskie dostępne w ofercie salonu jubilerskiego Zeccoro.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

16 + 15 =