Ile kosztuje budowa myjni bezdotykowej?

Myjnia bezdotykowa to znakomity pomysł na biznes, który przy odpowiednim prowadzeniu może szybko się zwrócić i przynieść znaczące dochody. Oczywiście, jak każda inwestycja wiąże się z wyłożeniem pieniędzy na start. Sprawdźmy, ile kosztuje budowa tego typu obiektu, i skąd pozyskać odpowiednie środki?

Po polskich drogach jeździ miliony samochodów, nie wszyscy jednak kierowcy dysponują miejscem, gdzie mogą umyć swoje pojazdy. Stąd bierze się rosnąca popularność myjni samochodowych, w tym bezdotykowych. W Polsce funkcjonuje już ponad 10 tys. takich obiektów, a wciąż powstają nowe. Myjnia bezdotykowa jest więc biznesem z dużym potencjałem; obiekt taki przynieść może znaczne dochody. Oczywiście, aby przeprowadzić taką inwestycję, wykonać trzeba odpowiednie kroki – wskazówek w tym zakresie udzieli redconst.pl.

Dlaczego myjnie bezdotykowe są takie popularne w dzisiejszych czasach?

W myjni bezdotykowej, jak sama nazwa wskazuje, można umyć samochód bez bezpośredniego kontaktu z jego nadwoziem i środkami czyszczącymi. Na auto kierowany jest strumień wody pod ciśnieniem z lancy sterowanej albo przez człowieka (myjnia ręczna), albo automatycznie (myjnia automatyczna). Pozwala to na bardzo dokładne usunięcie zabrudzeń, nawet z miejsc trudno dostępnych. Proces takiego mycia przebiega sprawnie i efektywnie. Nic zatem dziwnego, że myjnie bezdotykowe przyciągają coraz więcej klientów, a kolejni przedsiębiorcy upatrują w nich źródło wysokich zarobków.

Ile kosztuje budowa myjni bezdotykowej?

Jeśli nie dysponujemy stosownym obiektem (np. nie kupujemy już istniejącej myjni), trzeba go będzie wybudować. Koszta takiej inwestycji uzależnione są od licznych czynników, spośród których największą rolę odgrywają rodzaj i wielkość myjni.

Jeśli chodzi o myjnię bezdotykową, to do otwarcia obiektu z dwoma stanowiskami potrzebowali będziemy minimum około 270 000 zł, przy czym jest to już cena z posadzkami. Trzy miejsca portalowe podnoszą koszta do około 350 000 zł. Jeżeli zamierzamy wybudować myjnię bezdotykową z sześcioma stanowiskami, musimy liczyć się z wydatkiem od 560 000 tysięcy zł w górę, również w cenie z posadzkami.

Pozostałe wydatki generują też takie elementy, jak: zadaszenie, użyta technologia (czyli wszelkie urządzenia techniczne), wyposażenie dodatkowe. Warto jednak pamiętać, że zmienne te to nie tylko kolejne pieniądze do wydania, ale także wyższy standard wykonania usługi, który przełoży się na zyski. Na cenę własnej myjni wpływają również wszystkie prace budowlane wykonywane na działce: przyłącza, utwardzenie gruntu, brukowanie, itd.

Otworzenie myjni bezdotykowej wiąże się więc z niemałymi wydatkami na start, niemniej koszta te szybko mogą się zwrócić, a biznes przyniesie własnych dochód. Skąd jednak pozyskać odpowiednie środki?

Jakie mogą być źródła finansowania myjni bezdotykowej?

Nie mając w kieszeni wystarczających środków na budowę i otwarcie myjni bezdotykowej, nie trzeba załamywać rąk, lecz wystarczy rozejrzeć się za dobrym źródłem finansowania inwestycji.

Możliwości w tym zakresie jest kilka. Osoba nieprowadząca działalności gospodarczej lub niespełniająca warunków uzyskania leasingu, może wnioskować o przyznanie kredytu bankowego na podstawie biznesplanu. Istnieje również możliwość pozyskania dofinansowania z Unii Europejskiej lub Urzędu Pracy.

Opcją dla osób prowadzących działalność gospodarczą jest leasing myjni bezdotykowej – forma finansowania środków trwałych, która zakłada korzystanie z nich bez konieczności bezpośredniego zakupu przez korzystającego. Umowa leasingu łączy w sobie elementy wynajmu i kredytu. Leasingobiorca użytkuje zatem i czerpie dochód z myjni, której właścicielem jest firma leasingowa. Regulacja zobowiązań z tytułu użytkowania odbywa się poprzez spłacanie comiesięcznych rat leasingowych; w ten sposób spłaca się przy okazji również wartość obiektu. Po zakończeniu umowy użytkownik nabywa prawo własności przedmiotu leasingu, czyli staje się właścicielem myjni bezdotykowej.

Wybór formy finansowania zależy oczywiście od preferencji i możliwości osoby zainteresowanej świetnym biznesem, jakim jest myjnia bezdotykowa.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

4 × jeden =