Kubki z logo firmy i innymi personalizacjami – Twoje naczynia, Twoja reklama!

Kubki reklamowe od lat należą do najpopularniejszych i najbardziej lubianych gadżetów reklamowych. Nic dziwnego – trudno odmówić im uniwersalności i łatwości zadruku. Mnogość kształtów i bogactwo kolorów sprawiają, że w ofercie agencji reklamowej zajmującej się przygotowywaniem ceramicznych kubków reklamowych z personalizacją z łatwością znajdziesz taki, który będzie idealnie pasował do identyfikacji wizualnej Twojej firmy. Dlaczego kubek personalizowany jest niezmiennie ważnym elementem reklamy i promocji przedsiębiorstw? Jaki nadruk na kubku z logo firmy wybrać?

Gadżety z nadrukiem: kubek reklamowy, który wpasuje się w Twoje oczekiwania

Jeśli zastanawiasz się, dlaczego warto wpleść kubek personalizowany w strategię marketingową swojej firmy, po prostu spójrz na działania konkurencji. Niezależnie od tego, czy przypatrzysz się korporacji, czy biznesowi z sektora MŚP, prawdopodobnie każde z nich wręcza swoim stałym i potencjalnym klientom kubki reklamowe różnego rodzaju.

Najważniejszą zaletą tego gadżetu firmowego jest jego uniwersalność. Każdy używa kubka, chociażby do porannego picia kawy czy popijania wody w trakcie prezentacji online. Marzysz o reklamie, która będzie działała długo i skutecznie, a jednocześnie nie obciąży zbytnio firmowego budżetu? W takim razie kubki reklamowe tanio spełnią te oczekiwania.

Ważne jest jednak, aby wybrać produkty ceramiki reklamowej wysokiej jakości i zdecydować się na trwały nadruk. Niezależnie od tego, na jaki kubek personalizowany ostatecznie się zdecydujesz, powinien być on dobrze widoczny na tle ceramiki. Postaw zatem na tło kontrastujące z logo Twojego biznesu czy z inną firmową grafiką.

Zdecyduj również, na którym fragmencie kubka pojawi się nadruk. Możliwości jest naprawdę wiele. Oprócz ścianki zewnętrznej logo, claim bądź hasło reklamowe może pojawić się także na uchu, denku, spodzie albo blisko rantu. Im mniej oczywiste miejsce, tym kubek będzie łatwiej zapadać w pamięć, a osoba nim obdarowana będzie częściej przypominała sobie o Twojej firmie.

Kubki firmowe z charakterem i indywidualnym nadrukiem za rozsądną cenę

Potencjał reklamowy kubka personalizowanego w dużej mierze zależy od jakości i trwałości stemplowania. O podpowiedź zawsze warto zapytać specjalistę zatrudnionego w agencji reklamowej, która zajmuje się nanoszeniem nadruków na kubki reklamowe. Określenie, która metoda będzie najlepsza, zależy od wielu czynników, takich jak czas realizacji zlecenia i liczba kubków czy kolorystyka i rodzaj zadruku.

Do wyboru masz między innymi:

  1. Nadruk bezpośredni – najpopularniejsze, a przy tym trwałe (do kilkuset cyklów mycia w zmywarce) i tanie znakowanie. Nadruk wykonuje się łatwo i szybko.
  2. Kalkomania, w której wykorzystuje się grafiki w jakości fotograficznej. Logo lub inny detal nanosi się na kalkę, a z niej przenosi na kubek. Później zadruk utrwalany jest w piecu, co daje dużą odporność na mycie w zmywarce.
  3. Grawer laserowy, czyli wyjątkowo precyzyjne i efektowne, a zarazem trwałe znakowanie. Jeśli potrzebujesz zdobienia bogatego w detale, a jednocześnie chcesz, aby mimo upływu czasu i intensywnego używania wyglądało jak nowe, wybranie grawerowania laserem na kubku personalizowanym z logo firmy będzie strzałem w dziesiątkę.
  4. Piaskowanie – jego wysoka trwałość jest porównywalna do grawerowania, obie metody różni jednak możliwość oddawania szczegółów. Piaskowanie wykorzystuje się do nadruku bez drobnych detali. Wypiaskowany wzór można dodatkowo pokolorować (np. metodą barwienia natryskowego), tak aby odpowiadał kolorystyce używanej w identyfikacji wizualnej biznesu, a jednocześnie kontrastował z tłem.
  5. Nadruk termiczny to bardzo efektowny detal na kubku personalizowanym. Grafika, która zmienia kolor pod wpływem działania gorącej temperatury napoju, sprawia jednak, że naczynia nie należy myć w zmywarce. Intensywne działanie strumienia wody i środków chemicznych mogłoby zniszczyć warstwę termiczną.
  6. Malowanie i dekorowanie ręczne – bez wątpienia jest czasochłonne, ale łatwo dostrzegalne. Klient, pracownik czy partner biznesowy, który dostanie taki ceramiczny kubek personalizowany, na pewno poczuje się wyróżniany. Tak jak w przypadku kubków reklamowych z nadrukiem termicznym także tych zdobionych metodą handmade nie należy myć w zmywarce.

Kubki reklamowe – osobisty kubek z logo firmy, który zrobi wrażenie

Na koniec warto podkreślić, że kubek personalizowany może okazać się wspaniałym upominkiem dla szerokiego grona odbiorców i z wielu różnych okazji. Przede wszystkim może być gadżetem reklamowym zamawianym z myślą o konferencjach i targach. W myśl jednej z podstawowych reguł psychologii społecznej, którą jest zasada wzajemności, potencjalny klient będzie bardziej skłonny do zakupu produktu czy zlecenia wykonania usługi, ponieważ będzie czuł się zobowiązany do odwdzięczenia się za prezent.

Kubki reklamowe z wyższej półki, czyli np. handmade albo grawerowane laserowo, warto wręczać za szczególne zasługi bądź jako nagrodę dla wieloletnich współpracowników i kontrahentów. Kubku reklamowe różnego rodzaju mogą być też nagrodą w konkursach czy elementem świątecznego prezentu dla pracowników.

Podsumowując, kubki personalizowane z logo firmy budują jej przyjazny wizerunek i sprawiają, że osoby, które z nich systematycznie korzystają, a także ich najbliższe otoczenie, często styka się firmową grafiką. Badania pokazują, że im częściej coś widzimy, tym łatwiej to zapamiętujemy. Jeśli więc zaistnieje potrzeba skorzystania z usług firmy z Twojej branży, kubek może sprawić, że zyskasz nowego klienta albo zanotujesz kolejne zamówienie od stałego klienta.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

18 − 4 =