Naturalne farby do włosów

Czytelniku! pamiętaj, że wszystkie informacje i porady zawarte na naszym portalu nie zastąpią indywidualnej konsultacji z fachowcem/lekarzem. Stosowanie treści zawartych na naszym blogu w praktyce każdorazowo powinno być konsultowane z specjalistą o odpowiednich kwalifikacjach. Redakcja i wydawca portalu nie ponoszą odpowiedzialności ze stosowania porad zamieszczanych na stronie.

Szanujące się firmy kosmetyczne coraz częściej wypuszczają na rynek preparaty bazujące na naturalnych składnikach. Są wśród nich także różne farby do włosów. Przyjrzyjmy się niektórym propozycjom.

Farba do włosów, która odżywia i wzmacnia

Naturalna farba do włosów jest zdecydowanie lepsza od takiej, która bazuje wyłącznie na chemikaliach. Do produkcji naturalnych kosmetyków, w tym farb do włosów stosuje się między innymi barwniki i składniki roślinne. Jednym z takich może być na przykład henna. Kosmetyki i farby naturalne nie tylko nie niszczą włosów, ale wręcz odwrotnie pomagają je wzmocnić i odbudować.

Farby takie mogą zawierać kwas oleinowy z oliwek, dzięki któremu kolor będzie dłużej się utrzymywał, a włosy staną się bardziej odporne na wpływ czynników zewnętrznych.

Jakie rośliny wykorzystuje się do produkcji naturalnych farb do włosów?

W naturalnych farbach do włosów, a także w tych, które w składzie mają minimalne dodatki chemiczne znajdziecie między innymi wyciągi z takich roślin jak: aloes, oczar, biała brzoza, orzech włoski, rabarbar i wiele innych. Dzięki czemu nie ma potrzeby aby do produkcji wykorzystywać metale ciężkie, gluten, amoniak i parabeny.

Oczywiście jak wszelkie inne produkty lecznicze i kosmetyczne nie wszystkie farby do włosów (także te naturalne) mogą być wykorzystywane na przykład przez alergików. Aby uniknąć przykrych niespodzianek warto czytać ulotki dołączone do opakowań albo pytać lekarza czy nie istnieją przeciwwskazania do korzystania z tych specyfików.

Dla pewności warto też wypróbować preparat na bardzo niewielkiej powierzchni skóry. W razie niepokojącego swędzenia lub pieczenia niestety trzeba z niego zrezygnować.

Pielęgnacja włosów po koloryzacji

Aby wymarzony kolor włosów utrzymywał się jak najdłużej po zabiegu koloryzacji warto zadbać o właściwą pielęgnację włosów poprzez stosowanie dobrze dobranych odżywek i szamponów. Najlepiej tych konkretnie przeznaczonych do włosów po farbowaniu.

Może nie każdy wie, że na rynku można też znaleźć preparaty dla panów do koloryzacji wąsów i brody. Są też kosmetyki pomagające dłużej zachować naturalny kolor fryzury poprzez zabieg odsiwiania. Warto też wiedzieć, że ta sama farba może nieco inaczej wyglądać na włosach naturalnej brunetki, a inaczej u blondynki.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

trzy × cztery =