Pianka Pur o szerokim zastosowaniu

Obecnie za jeden z najskuteczniejszych materiałów termoizolacyjnych uznaje się piankę Pur, która idealnie nadaje się między innymi do ocieplania budynków. Prosta i szybka aplikacja sprawia, że można zaoszczędzić sporo czasu. Ma szerokie zastosowanie, wykonuje się za jej pomocą ocieplanie poddasza. Piankę wtryskuje się pod ciśnieniem, dociera do każdego zakamarka, wypełnia najmniejsze szczeliny.

Co warto wiedzieć o piance poliuretanowej?

Ocieplenia budynków pianką Pur to dobry wybór, bo jest materiałem uszczelniającym i izolacyjnym, aplikuje się ją za pomocą specjalnego urządzenia metodą natryskową. Na korzyść pianki Pur przemawia świetny współczynnik przenikania ciepła, co przekłada się oczywiście na skuteczną termoizolację. Jest to rozwiązanie zdecydowanie wydajniejsze niż styropian, celuloza, włókno szklane. Na korzyść pianki poliuretanowej przemawia trwałość, stabilność parametrów, nie dochodzi do ich zmiany pod wpływem działania temperatury. Rozwiązanie to sprawdza się niemalże wszędzie, niezależnie od klimatu, czynników środowiskowych. W przypadku pianki Pur znika problem z pęknięciami i nieszczelnością, bo wypełnia ona każdą szczelinę.

Tworzy niezwykle wytrzymałą warstwę, która cechuje się lekkością. Nie ma już potrzeby sięgania po dodatkowe wzmocnienia, można zapomnieć o pyleniu i kruszeniu się materiału izolacyjnego. Kolejną zaletą ocieplenia budynków pianką pur jest brak mostków termicznych, po jej wyschnięciu dochodzi do zwiększenia objętości i wypełnienia całej wolnej przestrzeni. Idealnie nadaje się do wyrównania nawierzchni, uzupełnienia powstałych dziur. W przypadku pianki poliuretanowej nie dochodzi do kondensacji pary wodnej. Jest to produkt przyjazny środowisku, pozbawiony rozpuszczalników, ma niezwykle niski współczynnik ocieplenia globalnego. Na jej korzyść przemawia także krótki czas instalacji, zwiększenie komfortu termicznego w ocieplonych budynkach.

Dlaczego ocieplanie pianką Pur to dobry wybór?

Pianka Pur idealnie nadaje się do uszczelnienia okien i drzwi, wykorzystuje się ją także podczas klejenia i izolowania parapetów, dachówek. Znalazła zastosowanie podczas uszczelniania instalacji, rozprowadzania w ścianach i stropach, świetnie nadaje się także do ocieplania i uszczelniania fundamentów, poddasza. Piankę poliuretanową wykorzystuje się nawet w przemyśle, ociepla się nią obiekty handlowe, produkcyjne, usługowe, magazynowe. Jest to produkt umożliwiający szybkie i efektywne zaizolowanie całego budynku, starszego i powstałego z zastosowaniem nowoczesnych rozwiązań technologicznych.

Pianka poliuretanowa wypełnia szczeliny dylatacyjne, uszczelnia powstałe braki termoizolacyjne. Będzie to świetne rozwiązanie w przypadku każdej dużej powierzchni, która wymaga zaizolowania. Wspaniale sprawdza się między innymi w budynkach rolniczych ze względu na to, że przeciwdziała rozmnażaniu się gryzoni i niszczeniu materiału izolacyjnego przez szkodniki. Pianką Pur można izolować dachy płaskie i skośne. Osobom szukającą firmy, która wykona szybko i starannie ocieplenie pianką Pur, można śmiało polecić usługodawcę Pur Project działającego na terenie Śląska, między innymi w Radomsku.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

siedem + 3 =