Siatki ułatwiające walkę z ptasią grypą

Gospodarstwa rolne, a także właściciele hodowli zwierząt od lat zmagają się z problemem, jakim jest ptasia grypa. To choroba, która pojawia się w Polsce w 2006 roku, a jej ogniska okresowo występują do dziś. W niektórych gatunkach, jak np. u kur lub indyków, śmiertelność w wyniku jej wystąpienia może sięgnąć nawet 100% osobników. Jedną z metod walki z potencjalnym, a także już obecnym zagrożeniem, jest stosowanie siatek zabezpieczających przed ptakami, zgrzewanych czy też plecionych. Sprawdź, w jaki sposób można je w tym zakresie wykorzystać.

Jak ochronić swoją hodowlę?

Siatki ochronne, które znajdziesz tutaj https://siatkitkane.com.pl/, znajdą zastosowanie do zabezpieczenia hodowli przed dzikimi ptakami. Jest to istotne, ponieważ zwierzęta te bywają nosicielami wirusa. Ważne, aby postarać się umieścić hodowlę z dala od miejsc ich bytowania, np. stawów, lecz nigdy nie daje to całkowitego zabezpieczenia. Nawet pojawienie się pojedynczych osobników w pobliżu gospodarstwa może skutkować rozprzestrzenieniem się choroby. Siatki stosuje się zatem, aby nie doszło do kontaktu hodowanego ptactwa z dzikimi gatunkami.

Jeśli nie zdołałeś uchronić swojego stada przed zarażeniem, należy reagować jak najszybciej, izolując chore osobniki. Warto pamiętać, że nawet, jeśli nie dojdzie do wysokiej śmiertelności ptaków, mogą one zostać poddane utylizacji. Izolacja jest sposobem na to, aby uchronić choć część swojej hodowli. Konieczne jest zatem wydzielenie odpowiedniego obszaru, uniemożliwiając reszcie osobników kontakt z tymi już zakażonymi. Więcej przydatnych porad na temat zastosowania siatek ochronnych w hodowlach przeczytasz pod tym adresem: https://siatkitkane.com.pl/baza-wiedzy.html.

Jakie siatki wybrać?

Polecane są w szczególności siatki tkane oraz zgrzewane, które możesz kupić w wygodnej formie na metry. Warto postawić na modele ze stali nierdzewnej. Jest ona odporna na korozję, dzięki czemu wyposażenie nadaje się do zastosowania na zewnątrz, gdyż nie ulegnie zniszczeniu pod wpływem warunków atmosferycznych. Wytrzymałość mechaniczna i elastyczność sprawiają natomiast, że są to produkty bezpieczne dla zwierząt. Kwestia, na którą należy zwrócić uwagę, to również wielkość oczka siatki. Standardowe modele polecane do najpopularniejszych gatunków ptaków hodowlanych, jak kury, czy gęsi, mają z reguły oczka do ok. 2,5 cm. Dostępne jest jednak również wyposażenie o większych wymiarach, które będzie praktyczne, jeżeli hodujesz większe osobniki. Oprócz wydzielenia terenu dla zakażonych ptaków, sprawdzą się też do zabezpieczenia wszelkich otworów i szczelin, które mogłyby umożliwić przedostanie się na teren hodowli gatunkom dzikim, żyjącym w środowisku naturalnym.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

19 − 11 =