Trzy kroki do przywrócenia młodszej skóry twarzy

Nasz skóra z dnia na dzień się starzeje. To zupełnie naturalny proces, który powstaje w wyniku zmian zachodzących w budowie naszej skóry. Już po 25 roku życia w skórze produkowane są mniejsze ilości kolagenu, elastyny i kwasu hialuronowego, a to przyczynia się do powstania zmarszczek mimicznych i wiotkości skóry. Jak przedłużyć młody wygląd skóry? Jakie zabiegi sprawdzą się w profilaktyce przeciwstarzeniowej?

Starzenie się skóry

Nasza skóra po osiągnięciu 25 roku życia wchodzi w proces starzenia się skóry. U części osób oznaki starzenia pojawiają się wcześniej, u niektórych osób później. Jest to związane z prowadzonym trybem życia, pielęgnacją skóry, predyspozycjami genetycznymi, ekspozycją skóry na słońce oraz stosowania zabiegów na twarz. Do głównych oznak starzenia się skóry należą: zmarszczki mimiczne, wiotkość skóry, przebarwienie i opadanie tkanek. Aby spowolnić proces starzenia się skóry i pogłębiania oznak starzenia warto wcześniej zadbać o odpowiednią pielęgnację domową, chronić skórę przed słońcem, prowadzić zdrowy styl życia i unikać używek oraz stosować zabiegi medycyny estetycznej o działaniu przebudowującym skórę.

Pielęgnacja skóry spowalniająca proces starzenia

Pierwszym krokiem do utrzymania młodego wyglądu skóry jest odpowiednio dobrana pielęgnacja. Warto pamiętać, że po 25 roku życia nasza skóra wymaga więcej uwagi i doboru odpowiednich składników aktywnych zapobiegających powstawaniu oznak starzenia. Należy pamiętać o kilku ważnych krokach pielęgnacyjnych do których należą: codziennie dokładnie oczyszczanie twarzy z makijażu oraz zanieczyszczeń, tonizacja skóry, dostarczania odpowiednich składników aktywnych w postaci serum, kremów i masek( np. ceramidów, kwasu hialuronowego, kolagenu, peptydów, witaminy C czy retinolu), dbanie o okolicę wokół oczu oraz stosowanie codziennej i całorocznej ochrony przeciwsłonecznej.

Zabiegi spowalniające proces starzenia skóry

Zanim pojawią się pierwsze oznaki starzenia warto zadbać o skórę i zapobiec im szybszemu powstawaniu. Warto regularnie korzystać z zabiegów złuszczających i pielęgnacyjnych, które zapobiegną tworzeniu się nieestetycznych przebarwień i niedoskonałości skóry. Dodatkowo warto zacząć korzystać z zabiegów odbudowujących skórę takich jak mezoterapia igłowa, radiofrekwencja mikroigłowa, zabieg HIFU czy stymulatory tkankowe. To one utrzymują młodszy wygląd skóry na dłużej poprzez pobudzanie skóry do przebudowy i wytwarzania nowych włókien kolagenowych i elastynowych.

Zabiegi redukujące oznaki starzenia

W przypadku pojawienia się oznak starzenia warto stosować zabiegi odmładzające skórę, które przywrócą jej młody i witalny wygląd. Do najskuteczniejszych zabiegów należą: toksyna botulinowa, mezoterapia igłowa, HIFU, stymulatory tkankowe, nici PDO i nici haczykowe, blefaroplastyka powiek oraz radiofrekwencja mikroigłowa. Zabiegi dostosowywane są przez specjalistę w zależności od stopnia zaawansowania starzenia skóry.

Artykuł powstał w ramach płatnej współpracy z RosaMed Clinic.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

2 × cztery =