Czy da się sprzedać samochód w tydzień? Zobacz, jak wygląda to w Poznaniu!

Sprzedaż samochodu kojarzy się większości mieszkańców Poznania z mozolnym, trwającym wiele miesięcy procesem. Co jednak ciekawe, wcale nie musi tak być: auto można też sprzedać błyskawicznie, korzystając z usług skupu. Czy wystarczy na to tydzień?

Jak działają poznańskie skupy aut?

Skup aut to przedsiębiorstwo, nabywające samochody na własny rachunek celem ich późniejszej odsprzedaży z zyskiem. Jak czytamy na stronie zasada24.pl, której właścicielem jest Zasada – Skup aut w Poznaniu, przedstawiciele firm z tej branży:

  • dojeżdżają na własny koszt do klienta;
  • wyceniają auta w miejscu ich postoju;
  • dokonują natychmiastowej zapłaty gotówką.

Ile czasu zajmuje im sfinalizowanie zakupu pojazdu? Sprawdźmy!

Ile czasu zajmie skupowi aut nawiązanie z nami kontaktu?

Kontakt ze skupem nawiązywany jest zwykle za pośrednictwem formularza na stronie internetowej. Jeżeli poprawnie wypełnimy jego rubryki, przedstawiciel przedsiębiorstwa powinien odezwać się do nas tego samego dnia. Warto zauważyć, że w przypadku Poznania — a więc rynku niezwykle konkurencyjnego — reakcja może nastąpić niekiedy nawet w ciągu 2-3 godzin. Oczywiście należy zachować rozsądek — jeżeli wypełnimy formularz w środku nocy, nie powinniśmy spodziewać się natychmiastowego telefonu.

Jak długo potrwa wycena auta przez działający w Poznaniu skup?

Pierwszą wycenę możemy otrzymać już w trakcie wstępnej rozmowy telefonicznej — w końcu w skupach aut, działających w Poznaniu, pracują prawdziwi profesjonaliści. Ostateczna propozycja zakupu jest jednak zazwyczaj formułowana podczas oględzin samochodu. Nie zajmą one zapewne więcej niż 60 minut, jednak to my ustalamy, kiedy do nich dojdzie. Dla potrzeb naszych dalszych rozważań załóżmy, że jesteśmy w stanie spotkać się z przedstawicielem skupu aut tego samego dnia.

Czy sprzedaż auta w jeden dzień jest możliwa?

Ile trwa w Poznaniu podpisywanie umowy ze skupem aut?

Jeżeli zaproponowaną w trakcie oględzin cenę uznamy za atrakcyjną, możemy praktycznie natychmiast podpisać umowę — przedstawiciele działających w tej branży przedsiębiorstw mają zwykle przy sobie stosowne druki. Oczywiście po ich wypełnieniu powinniśmy sprawdzić poprawność danych, jednak również ten element procesu sprzedaży nie trwa długo. Ostatnim etapem transakcji jest zapłata za sprzedany samochód — w Poznaniu jest ona standardowo dokonywana natychmiast po podpisaniu dokumentów.

Ile trwa w Poznaniu samodzielna sprzedaż auta?

Sprzedaż samochodu do skupu może więc zająć mieszkańcowi Poznania mniej niż 24 godziny (oczywiście mowa tu o warunkach optymalnych). Nieco inaczej wygląda sytuacja przy poszukiwaniu kupca tradycyjnymi metodami. W tym wypadku należy:

  • przygotować auto do sprzedaży — może trwać to od 1 do 2 dni (jeżeli mamy dużo wolnego czasu, a samochód jest w dobrym stanie technicznym i wizualnym) do tygodnia (gdy konieczne są poważniejsze naprawy lub gdy zlecimy przeprowadzenie prac wyspecjalizowanej firmie);
  • wykonać zdjęcia — według specjalistów należy robić je przy odpowiedniej pogodzie (trudno ustalić, ile zajmie nam oczekiwanie na nią);
  • opublikować ogłoszenia — stworzenie odpowiedniej treści i dodanie zdjęć nie powinno zająć więcej niż 1-2 godziny.
  • spotkać się z wszystkimi osobami, zainteresowanymi zakupem pojazdu i — w rezultacie — znaleźć kupca (badania pokazują, że może to trwać kilka miesięcy).

W praktyce samodzielna sprzedaż samochodu w ciągu 7 dni będzie więc w Poznaniu niezwykle trudna.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

19 + siedemnaście =