Frezowanie CNC – na czym polega?

Postępująca cyfryzacja w biznesie nie omija działalności przemysłowej. Nowe technologie okazują się remedium na dotychczasowe problemy. Umożliwiają zwiększenie szybkości produkcji, ograniczenie kosztów i zapewnienie nieskazitelnej jakości. Trudno przejść obojętnie obok takich obietnic. Zastanowimy się dzisiaj nad wycinkiem złożonej rzeczywistości i omówimy proces frezowania w obrabiarkach sterowanych numerycznie. Na czym polega ta technika? Jakie ma zastosowanie? Czy oferowane korzyści uzasadniają skorzystanie z oferty?

Co to jest frezowanie metalu CNC?

Wśród wielu metod obróbki powierzchni metalowych, komputerowe sterowanie urządzeń numerycznych powoli staje się standardem wytwarzania komponentów dla licznych sektorów przemysłu. Przyczyn takiego stanu rzeczy należy poszukiwać w elastyczności, dokładności, szybkości i niezaprzeczalnych korzyściach ekonomicznych.

Frezowanie CNC nie różni się co do zasady od technik konwencjonalnych. Również w tym przypadku następuje usuwanie zewnętrznych warstw materiału bazowego, aż do chwili uzyskania pożądanego kształtu i rozmiaru. Na tym jednak podobieństwa się kończą. Zastosowanie metod sterowanych komputerowo uniezależnia postępy prac od dyspozycji i doświadczenia operatora. Frezarka CNC gwarantuje uzyskanie takiego stopnia precyzji i powtarzalności, jaki nigdy nie będzie możliwy do zrealizowania przez człowieka.

Profesjonalny park maszynowy powinien zagwarantować pełną swobodę na etapie selekcji danego rodzaju frezu. Do najpopularniejszych wersji zaliczamy frezy walcowe, czołowe, tarczowe, kątowe czy jednostronne. Im wyższy poziom skomplikowania kształtu docelowego przedmiotu, tym mocniej ukazują się zalety technologii obróbki sterowanej oprogramowaniem.

Frezarki CNC występują przeważnie w wersji 3-osiowej lub 5-osiowej i pracują w pełnej integracji z programem CAD. Niezrównana szczegółowość detali łączy się z idealną powtarzalnością kształtów. Dlatego obróbka metali CNC ma zastosowanie zarówno przy wytwarzaniu prototypów, jak i podczas uruchamiania produkcji na masową skalę.

Głównym beneficjentem oferty obejmującej frezowanie metalu w maszynach CNC okazuje się przemysł motoryzacyjny. Wytworzenie setek niewielkich części w ogromnych liczbach wymaga przemyślanego procesu, optymalizacji wykorzystania surowców i gwarancji perfekcyjnej dokładności. Postulaty te spełnia technologia Computerized Numerical Control, zatem trudno się dziwić jej rosnącej popularności.

Frezowanie i pozostała obróbka metali CNC w parku maszynowym Sacher

Odwiedź stronę https://www.sacher-cnc.pl/obrobka-skrawaniem/  i skorzystaj z eksperckiej wiedzy i najbardziej zaawansowanego parku technologicznego w Polsce. Firma Sacher realizuje wymagające zlecenia frezowania stali, metali kolorowych i tworzyw sztucznych. Obróbka metali CNC następuje na doskonałych maszynach marki Haas i Hermle. Tutaj uzyskasz dostęp do indywidualnego procesu wytwórczego, który dopasujesz do potrzeb swojej firmy. Eksperci Sacher wyjaśnią wszelkie wątpliwości i opracują wydajne, ekonomiczne procedury frezowania.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

11 + trzynaście =