Wszystko na temat posadzek ceramicznych, wibroprasowanych

Posadzki w biurach, obiektach handlowych lub halach magazynowych podlegają wysokim obciążeniom mechanicznym i chemicznym. Posadzki ceramiczne w takich miejscach powinny charakteryzować się wysoką twardością, odpornością na ścieranie, zaplamienia i różne, mocne substancje chemiczne. Planując przestrzeń przemysłową, warto postawić na rozwiązania, które sprawdzą się przez długi okres czasu.

Posadzki ceramiczne – najlepsze rozwiązanie dla obiektów użyteczności publicznej

Najlepszym materiałem na posadzki do obiektów handlowych, hal magazynowych, a także do biur będą płytki ceramiczne. Bardzo ważne jest, aby dobrać odpowiedni ich rodzaj, a także dokładnie ułożyć. Wybierając odpowiednie płytki na posadzki ceramiczne, trzeba wziąć pod uwagę ciężar, który będą musiały wytrzymać. Podłogi takie muszą być również bezpieczne, antypoślizgowe i łatwe w utrzymaniu czystości. Powinny być również trwałe, odporne na uszkodzenia mechaniczne i na mocne środki żrące.
Najlepszym materiałem na posadzki ceramiczne, do budynków często odwiedzanych przez ludzi, jest gres. Jest on bardzo trwały, powstaje z kamionki prasowanej pod dużym naciskiem i wypalanej w bardzo wysokiej temperaturze. Materiał ten jest mało nasiąkliwy, nie zmienia swojej barwy. Posadzki ceramiczne mogą być również z terakoty, materiału antypoślizgowego i łatwego do utrzymania w czystości, a przy tym bardzo estetycznego.

Układanie płytek przemysłowych metodą wibroprasowania

Układanie płytek przemysłowych metodą wibroprasowania polega na tym, że są one kładzione równocześnie z betonowym podkładem, w jednym cyklu. Dzięki temu płytka, fuga, a także jastrych wiążą się w tym samym czasie, ceramika i podłoże lepiej przylegają do siebie. Posadzki ceramiczne, położone w ten sposób, są bardzo trwałe i wytrzymałe, a to kluczowe cechy, wymagane w przypadku obiektów narażonych na intensywny ruch i wysokie obciążenia.
Po ułożeniu płytek, a także zamontowaniu listew dylatacyjnych, ceramika jest stopniowo zawibrowana i dzięki temu jest idealnie płaska.
Metoda wibroprasowania pozwala również na zaoszczędzenie czasu.

Komu zlecić układanie płytek przemysłowych metodą wibroprasowania?

Aby w pełni cieszyć się zaletami posadzki ceramicznej, ułożonej za pomocą wibroprasowania, należy zlecić wykonanie tej usługi specjalistom, którzy posiadają wiedzę i doświadczenie. Tylko wtedy zyska się pewność, że posadzka będzie idealnie płaska i praktycznie niezniszczalna.
Firma Adimex cieszy się na rynku nieposzlakowaną opinią. Od początku swojej działalności zapewnia swoim klientom wysoką jakość usług oraz terminowość. Pracownicy Adimex specjalizują się w układaniu posadzek ceramicznych metodą wibroprasowania. Do pracy wykorzystują nowoczesne maszyny, takie jak np. Floormaster XL, a także wszelkie dostępne, nowoczesne technologie.
Przed przystąpieniem do współpracy klienci mogą pooglądać wcześniej wykonane prace. W firmie Adimex można liczyć również na fachowe doradztwo, na każdym etapie realizacji projektu. Ceny usług są umiarkowane i korzystne dla potencjalnych zleceniodawców.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

9 + dwadzieścia =