Jak pozbyć się gruzu i innych śmieci po remoncie?

Kiedy przeprowadzamy remont nawet o niewielkiej skali, musimy liczyć się z tym, że prace remontowe to nie tylko zakup materiałów czy planowanie robót. Remont to także różnego rodzaju śmieci, m.in. gruz, resztki cegieł i ceramiki, stare meble, opakowania i folie. Gruzu i innych odpadów poremontowych nie można tak po prostu wyrzucić do osiedlowego pojemnika na śmieci czy zostawić przed domem. Co zatem zrobić z gruzem i pozostałymi śmieciami budowlanymi?

Nie tylko gruz, czyli co zostaje po remoncie i gdzie to wyrzucić

Pozostałości po pracach remontowych to nie tylko gruz, czyli stłuczone cegły, ceramika, pustaki czy dachówki. Remonty generują też takie odpady jak różne opakowania, puszki, folie, piasek czy ziemia. Niekiedy po robotach zostają także stare meble, resztki dywanów, fragmenty armatury sanitarnej i elementy konstrukcyjne budynku. Takich śmieci pod żadnym pozorem nie wolno wyrzucać na osiedlowe śmietniki lub gromadzić na posesji – takie postępowanie grozi mandatem w wysokości ok. 1,5 tysiąca złotych. Wywożenie gruzu na tereny leśne to równie kiepski pomysł – mandat za takie wykroczenie to kwota 5000 zł i znacznie więcej.

Nie tylko PSZOK kilka pomysłów na legalne pozbycie się gruzu

Skoro wiadomo już, jakie konsekwencje ma nielegalne pozbywanie się gruzu, to jak usunąć go zgodnie z prawem? Można przykładowo zawieźć worki z zalegającym po remoncie gruzem do PSZOK-a, czyli Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych. PSZOK-i znajdują się w każdej gminie i przyjmują również m.in. stare meble i sprzęty AGD oraz odpady wielkogabarytowe. Wszystkie śmieci należy jednak dostarczyć na własną rękę, więc jeśli mamy sporo gruzu lub meble do zawiezienia, może okazać się to niewykonalne. Worki gruzu można także oddać osobom prywatnym lub zawieźć na place budowy, jeśli zgłaszają zapotrzebowanie na ten surowiec. 

Kontener na gruz – szybko, wygodnie i sprawnie

Jeśli w grę nie wchodzi PSZOK ani place budowy, to co w takim razie zrobić z gruzem? Zdecydowanie najłatwiejszy sposób na szybkie i legalne pozbycie się tego surowca po remoncie jest wynajem kontenera. Warto postawić wówczas na firmę, która specjalizuje się w tego rodzaju usługach i jest w stanie dostarczyć pojemniki nawet tego samego dnia. Tak działa firma EKO-LOGIS, działająca głównie na terenie południowo-zachodniej Polski. EKO-LOGIS oferuje wynajem kontenerów na gruz i inne odpady (m.in. zmieszane i opakowaniowe) w różnych wymiarach – od 2,5 do nawet 36 m3. Firma obsługuje klientów prywatnych oraz przedsiębiorstwa budowlane i produkcyjne. 

EKO-LOGIS działa także w województwie lubuskim. Dzięki temu możliwe jest zamówienie kontenerów w – między innymi – Żarach i Żaganiu. Więcej informacji znajdziesz bezpośrednio na stronie:

W EKO-LOGIS możesz zamówić też kontenery online – wystarczy skorzystać z prostego formularza dostępnego na stronie. Warto zajrzeć na stronę firmy, aby zapoznać się z pełną ofertą usług obejmujących także m.in. sprzedaż kruszyw czy edukację w zakresie gospodarki odpadami. 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

dwanaście − sześć =