Jak sprzedać swój samochód na skup aut – poradnik krok po kroku

Sprzedając auto na portalach internetowych należy liczyć się z tym, iż nie będzie to łatwe zadanie. Należy nastawić się m.in. na właściwe przygotowanie samochodu do oględzin a także na potrzebę spotkań z osobami, zainteresowanymi jego nabyciem. Brak pożądanych efektów może prowadzić do spadku motywacji. W tej sytuacji nikogo nie powinna dziwić rosnąca popularność skupów aut używanych. W jaki sposób można spieniężyć auto w skupie? Na co zwrócić uwagę, wybierając najodpowiedniejszy skup aut Bydgoszcz? Zachęcamy do lektury naszego przewodnika!

Wygoda i oszczędność czasu przy sprzedaży samochodu do skupu

Rozważając sprzedaż samochodu do skupu, warto zastanowić się nad zaletami, wynikającymi z rozpoczęcia takiej dyspozycji. Korzyści tych jest bowiem sporo. Transakcje w skupach samochodów nader często dotyczą samochodów uszkodzonych skup aut Bydgoszcz oraz takich, jakie brały udział w wypadkach drogowych. Znalezienie kupca na takie pojazdy nie jest bowiem łatwe. Część auto skupów w swojej propozycji posiada usługi lawety. To dzięki niej możliwy staje się wygodny transport auta, jakie nie może dotrzeć do miejsca sprzedaży. Współpraca z auto skupem eliminuje konieczność szukania osoby, zainteresowanej nabyciem samochodu. Na popularnych portalach internetowych trudno przebić się ze swoją ofertą. Skupy pojazdów oferują darmową wycenę oraz rzetelne wsparcie zespołu, a sprzedaż auta trwa tutaj jedynie kilkadziesiąt minut. Sprzedaż auta do auto skupu wiąże się z wieloma innymi korzyściami. Jest to chociażby wypłata określonej sumy do ręki właściciela, gdy tylko podpisane zostaną odpowiednie dokumenty. To z kolei powoduje, iż nie musi on wyczekiwać na zaksięgowanie przekazu na koncie, poprawiając tym samym bezpieczeństwo transakcji. Z tych właśnie względów coraz więcej osób decyduje się podjąć współpracę ze skupem aut, rezygnując tym samym z indywidualnego wyszukiwania kupca.

Jakie dokumenty są potrzebne do skupu aut?

W skupach aut sprzedać można różne pojazdy. Można tutaj sprzedać stary samochód z bagażem doświadczeń i nowocześniejszy model w zdecydowanie lepszym stanie. Wszyscy ci, którzy rozpoczynają współpracę ze skup aut używanych Bydgoszcz powinni natomiast wiedzieć, jakie dokumenty będą wymagane podczas odsprzedaży. Na pewno będzie to dowód rejestracyjny pojazdu, jaki ma zostać zbyty. Bez niego bowiem sprzedaż nie będzie mogła zostać przeprowadzona. Do skupu należy dostarczyć także kartę samochodu, jeżeli taka była wydana. Ostatnim ważnym dokumentem jest dowód opłacenia składki OC. Nierzadko pada również pytanie, czy w skupie aut można sprzedać samochód, jaki nie ma ubezpieczenia OC. Jak się okazuje, niejednokrotnie jest to możliwe. W trakcie wyrejestrowania samochodu brak składki zostanie natomiast zgłoszony, a posiadacz auta weźmie odpowiedzialność materialną za zaistniałą sytuację. Podczas sprzedaży auta do skupu, niezbędne są także dokumenty jego aktualnego posiadacza. Dowód osobisty będzie najważniejszym z nich. Trochę bardziej kłopotliwa jest sprzedaż samochodu, nabywanego na współwłasność. Niezbędna staje się wówczas obecność wszystkich osób, wymienionych w dokumentach jako właściciele. Taką obecność można jednak zastąpić przez notarialną zgodę na sprzedaż pojazdu.

Jak uniknąć oszustw podczas sprzedaży samochodu skupowi?

Ile płacą skupy aut za używane samochody? To jedno z powszechnie stawianych pytań. Auto skupy nie mają jednak jednego cennika. Oferty powstają na podstawie wyceny. Taka wycena w skup aut za gotówkę Bydgoszcz jest nieodpłatna oraz niezobowiązująca. W jej trakcie realizowana jest profesjonalna wycena stanu mechanicznego samochodu. Fachowiec ocenia również liczbę przejechanych przez pojazd kilometrów, jego markę, model, rocznik, a ponadto stan tapicerki oraz wygląd lakierniczy. Ostateczna oferta uwarunkowana jest więc wieloma elementami. Co ważne, skup nie zapłaci pełnej wartości naszego auta na wtórnym rynku samochodowym. Oznacza to, że za samochody w dobrym stanie technicznym można tutaj otrzymać ok. 80% ich wartości. Za pojazdy w gorszym stanie auto skup oferuje ok. 60% ich wartości. Taka cena rekompensowana jest jednak przez eliminację konieczności samodzielnego poszukiwania nabywcy. Sprzedaż wysłużonego pojazdu używanego jest bowiem niezwykle skomplikowana, czasochłonna, a niejednokrotnie nawet niemożliwa. W skupach pojazdów takie pojazdy przyjmowane są od ręki, wraz z błyskawiczną wypłatą gotówki.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

20 − cztery =