Jak wygląda ugryzienie pluskwy?

Pojawienie się w domu insektów to uciążliwy problem, który może budzić duży niepokój. Niestety nie zawsze da się je zauważyć od razu, a kiedy dostrzeże się ich obecność najczęściej jest już za późno, aby można je było zwalczyć domowymi sposobami. Z tego powodu warto reagować już na pierwsze sygnały. W przypadku pluskiew są to ślady na ciele. Dowiedz się, jak wygląda ugryzienie pluskwy.

Jak się dowiedzieć, czy w domu są pluskwy?

Pluskwy to pasożyty żywiące się krwią człowieka. Są to małe owady, mierzące najczęściej od 5 do 7 mm. Niewielkie rozmiary powodują, że ciężko je zobaczyć. Jest to tym bardziej trudne, że żerują one tylko w nocy, a w ciągu dnia ukrywają się w zakamarkach i szczelinach. W związku z tym jedynym śladem ich obecności są ślady ugryzień na ciele. Jak one wyglądają?

Ugryzienie pluskwy można podejrzewać, jeśli na ciele dostrzeże się niewielką, czerwoną plamkę, wokół której często pojawia się rumień. Na jej środku da się zauważyć ciemniejsze miejsce po ukąszeniu. Po pewnym czasie plamka zmienia się w grudkę, guzek lub w pęcherzykowaty bąbel, którego średnica może mieć nawet 5 cm. Charakterystyczny jest także fakt, że ugryzienia pluskwy mogą występować w liniach po trzy, choć nie zawsze jest to regułą. Pojawiają się one na całym ciele, choć najczęściej widoczne są na odsłoniętych częściach ciała oraz w pobliżu żył. Niekiedy zlewają się w większe skupiska, prowadząc do bolesnej i swędzącej wysypki. Świąd może powodować rozdrapywanie ran, przez co są one niebezpieczne i mogą prowadzić do zakażenia.

Najskuteczniejsze metody zwalczania pluskiew

Najlepszym sposobem na pozbycie się niechcianych lokatorów jest profesjonalne zwalczanie pluskiew. Przed przystąpieniem do odpluskwiania należy dobrze przygotować mieszkanie. Polecane jest dokładne odkurzenie oraz usunięcie rzeczy, które mogą utrudniać dostęp do siedlisk pluskiew. Dobrze jest również zabezpieczyć delikatne przedmioty. Trzeba wiedzieć, że pasożyty chronią się w szczelinach. Szczególnie często można je spotkać w meblach tapicerowanych, dlatego też warto rozważyć ich usunięcie.

Wybór profesjonalnej firmy do zwalczania pluskiew to gwarancja skuteczności działań, a jednocześnie bezpieczeństwa mieszkańców. Specjaliści używają sprawdzonych preparatów kontaktowych, które już po godzinie od oprysku pozwalają wrócić do mieszkania. Aby jednak cały proces był szybki i skuteczny, warto właściwie przygotować mieszkanie do dezynsekcji. Ponadto istotne są także działania po jej zakończeniu. Konieczne jest regularne odkurzanie w celu usunięcia pozostałości środków chemicznych oraz jaj pasożytów. Wszystkie z tych działań pozwolą skutecznie pozbyć się niechcianych lokatorów.

Podsumowując, pluskwy w domu to bardzo nieprzyjemny problem, dlatego też istotne znaczenie ma ich wczesne wykrycie. Z tego powodu warto obserwować czy na ciele nie pojawiają się ślady po ukąszeniach. Warto wiedzieć, jak one dokładnie wyglądają, aby było można zidentyfikować obecność pasożytów i rozpocząć profesjonalną dezynsekcję.

Zapraszamy po więcej informacji: zwalczanie pluskiew Białystok.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

siedemnaście + 3 =