Jaki rozmiar pojemnika na śmieci wybrać?

W każdym gospodarstwie domowym, wspólnocie mieszkaniowej i siedzibie firmy powinny znaleźć się bezpieczne pojemniki do składowania odpadów. Zakupione kontenery muszą nie tylko spełniać wymogi segregacji śmieci komunalnych, lecz także zapewniać pojemność adekwatną do ilości wytwarzanych odpadów. Warto powiedzieć nieco więcej na temat tej ostatniej kwestii. Błędne dobranie pojemności skutkuje nie tylko uciążliwością dla mieszkańców, lecz przede wszystkim znacząco podnosi koszty transportu odpadów do punktów utylizacji. Jak prawidłowo dopasować wymiary pojemnika?

Wywóz śmieci – jak go usprawnić, wybierając odpowiedni pojemnik?

Wybierając pojemniki na odpady dla domu jednorodzinnego, powinniśmy w pierwszej kolejności zestawić liczbę domowników ze statystyczną średnią śmieci generowanych przez jednego mieszkańca. Różne źródła podają rozmaite liczby. Można jednak przyjąć widełki w zakresie 110-140 litrów odpadów w przeliczeniu na jednego mieszkańca. Dodajmy, że chodzi tutaj o odpady segregowane. Ten wstępny schemat kalkulacji pomoże w ustaleniu, jak duży pojemnik należy uwzględnić przy zakupie. Obliczenia posłużą również za punkt odniesienia przy zamówieniu usług na wywóz śmieci z terenu posesji.

Rodziny posiadające małe dzieci powinny nieco zmodyfikować te optymistyczne założenia. Podczas pierwszych kilku lat życia dziecka, ilość generowanych odpadów drastycznie wzrasta. Dość rozsądne wydaje się dołożenie 30-40% do wskazanych powyżej pojemności. Co to oznacza w praktyce? Rodzina z dwójką potomków, zamieszkująca posesję o powierzchni całkowitej do 150 metrów kwadratowych, powinna wyposażyć się w pojemniki na odpady o pojemności około 400 litrów dla każdej frakcji. Nieco mniejsze wymagania dotyczą pojemników na szkło. Tutaj bez problemu wystarczy 200-litrowy pojemnik opróżniany co kilka tygodni.

Chęć ograniczenia kosztów wywozu śmieci nie powinna przekraczać granic zdrowego rozsądku. Dość kuszącą opcją może się wydawać zakup jak największego pojemnika. Pamiętajmy jednak, że regularne opróżnianie kontenera jest decyzją o podłożu zdrowotnym i higienicznym, a nie tylko finansowym. Odpady zmieszane dość szybko wydzielają nieprzyjemną woń, którą trudno usunąć z mieszkania. Zapach przyciąga również zwierzęta powszechnie uznawane za szkodniki. Chyba nikt nie chciałby doświadczyć konsekwencji niezapowiedzianej wizyty kuny, siejącej istne spustoszenia na poddaszu. Odradzamy zatem przewymiarowanie pojemnika na śmieci.

Producenci pojemników na odpady dysponują wieloma wersjami produktów do selektywnej zbiórki śmieci. W przypadku firm i osiedli mieszkaniowych proponujemy wykorzystanie koszy na kółkach o pojemności powyżej 1000 litrów, jeśli tylko pomieści je wiata śmietnikowa.

Warto pomyśleć o zapewnieniu właściwych odstępów między pojemnikami, co znacznie ułatwi późniejszy wywóz śmieci.

Wywóz śmieci Czosnów – oferta firmy BYŚ

Na terenie Warszawy i okolic działa profesjonalna firma BYŚ, której specjalizacją pozostaje wywóz śmieci Czosnów, Błonie, Izabelin i inne miejscowości objęte ofertą mogą liczyć na przystępne warunki cenowe, krótkie terminy realizacji, oraz kompleksowy charakter usług. Wszystkie szczegóły znajdziesz pod adresem https://www.bys.pl/wywoz-smieci-stare-nowe-babice-blonie-czosnow-izabelin. Firma BYŚ kieruje swoją ofertę do klientów indywidualnych i firm, respektując wszelkie normy ochrony środowiska i regulacje unijne na temat segregacji śmieci.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

dwadzieścia − 14 =