Taśmy LED – jak stworzyć ciekawą aranżację świetlną?

Tradycyjne lampy coraz częściej zastępowane są alternatywnymi sposobami oświetlenia wnętrz. Dużą popularność w ostatnim czasie zyskały taśmy LEDowe, które łączą w sobie funkcjonalność i dekoracyjność. Praktycznie w każdym pomieszczeniu pozwalają one stworzyć nastrojową aranżację, którą można dostosować do własnych potrzeb i preferencji. Dodatkowo taśmy LED są energooszczędne. Sprawdź, gdzie możesz je wykorzystać, by zyskać przyciągającą wzrok i praktyczną dekorację wnętrza?

Wyjątkowy sufit podwieszany

Sufit podwieszany to świetne rozwiązanie do pomieszczeń urządzanych w stylu nowoczesnym, glamour czy loftowym. Za pomocą płyt gipsowo-kartonowych można zamaskować wszelkie nierówności, wystające kable czy wentylacje, a dodatkowo stworzyć stylową dekorację. Taki element aranżacji świetnie prezentuje się podświetlony taśmami LED (https://studio-led.pl/tasmy-led-profesjonalne,191.html). Rozproszone, niezbyt intensywne światło pozwala stworzyć wyjątkowy nastrój, co szczególnie zostanie docenione podczas wieczornego oglądania telewizji, czy spędzania czasu z drugą połówką.

Wyeksponuj wnęki, gzymsy i nie tylko

Taśmy LED doskonale sprawdzą się także do podświetlenia różnych elementów architektury. Możesz zamontować je we wnękach, co pozwoli Ci wyeksponować zdjęcia czy pamiątki w salonie, kwiaty w przedpokoju lub ulubione perfumy w łazience. Świetnie sprawdzą się także zainstalowane na gzymsach. Rozproszone światło podkreśli ceglaną ścianę albo zasłony. Będzie również piękną dekoracją sufitu. Taśmy LED mogą zostać docięte na dowolny rozmiar, co pozwala dostosować ich długość do elementu architektury. Samoprzylepna warstwa zapewnia łatwy i wygodny montaż.

Podkreśl piękno mebli

Chcesz wyeksponować stary kredens, dekoracyjny zagłówek łóżka albo oszkloną komodę? Doskonale sprawdzą się taśmy LED! Za pomocą praktycznego pilota możesz dostosować parametry do własnych preferencji. W zależności od modelu możesz wybrać dowolny kolor z gamy RGB czy RGBW, ustawić natężenie światła, a nawet wybrać program statyczny, dynamiczny albo animacje spośród wielu propozycji. Taśmy LED świetnie sprawdzą się do podkreślenia domowej biblioteczki, porcelanowej zastawy ustawionej na półkach w oszklonej witrynie, czy bogatej kolekcji butów i torebek w garderobie. To doskonały wybór także do sypialni – możesz je zainstalować za wezgłowiem łóżka, by stworzyć nastrojowe oświetlenie.

Praktyczna i stylowa kuchnia

Taśmy LED to świetne rozwiązanie do kuchni. Idealnie sprawdzą się jako praktyczne oświetlenie nadblatowe, które ułatwi przygotowywanie potraw. Pozwoli także wyeksponować wyspę albo szafki, dzięki czemu pomieszczenie zyska lekkość. Wybierając taśmy LED do kuchni (a także do łazienki), warto zwrócić uwagę na ich stopień wodoszczelności. Doskonale sprawdzą się modele o klasie IP65 lub IP68, którym nie jest straszny nawet kontakt z wodą.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

13 + piętnaście =