Jakie części najczęściej trzeba wymieniać w samochodach?

Niektóre elementy samochodowe zużywają się szybciej od pozostałych. W związku z tym istnieje potrzeba częstszej ich wymiany. O których komponentach mowa? I gdzie znaleźć wysokiej jakości produkty, aby zagwarantować sobie dłuższy okres bezproblemowego użytkowania? Oto lista najczęściej wymienianych części aut.

1) Filtry

Chociaż stosunkowo szybko się zużywają, to ich wymiana nie przysparza większych problemów. Posiada je praktycznie każda hurtownia części samochodowych. Należy zaznaczyć, że nie każdy filtr niszczeje w takim samym tempie. Model kabinowy, który odpowiada za oczyszczanie powietrza wewnątrz pojazdu, można wymieniać mniej więcej raz na rok. Podobnie wygląda to w przypadku filtru oleju. Z kolei filtry powietrza oraz paliwa zużywają się nieco wolnej. Zaleca się zakup nowych po przejechaniu 20-30 tys. km, co w praktyce oznacza nawet dwuletnie odstępy.

2) Klocki i tarcze hamulcowe

Ich zadaniem jest zapewnienie kierowcy bezpieczeństwa na drodze. Ze względu na pełnioną funkcję w aucie są narażone na szybkie psucie. Ogólna zasada mówi, że klocki i tarcze hamulcowe należy wymieniać co 30-50 tys. przejechanych kilometrów. W praktyce jednak może odbywać się to częściej. Dobrą przesłanką sugerującą zamówienie nowych elementów z hurtowni motoryzacyjnej jest wydobywanie się niepokojących dźwięków (klocki) oraz pęknięcia i nierówności (tarcze).

3) Akumulator

W idealnych warunkach mogą wystarczyć nawet na dekadę. Jednak współczesne samochody posiadają mnóstwo elektronicznych części, które nadwyrężają baterie. Skracają ich żywotność nawet o połowę. A pośledniej jakości akumulatory nie nadają się do dalszego użytkowania nawet po 2-3 latach. Dlatego warto kupować sprawdzone produkty z zaufanych hurtowni motoryzacyjnych.

4) Pióra wycieraczek

Mogą wydawać się niepozornym komponentem, ale przecież korzysta się z nich bardzo często. I to nie tylko podczas opadów deszczu czy śniegu. Z tego powodu zaleca się ich coroczną wymianę. A markowe produkty z hurtowni części samochodowych są w stanie przetrwać nawet 2-3 lata.

5) Opony

Ich maksymalna żywotność wynosi 10 lat. Oczywiście skraca się ona w wyniku gwałtownej jazdy czy trudnych warunków terenowych. Jednak nawet najostrożniejsza i stosunkowo rzadka eksploatacja nie wydłuży ich przydatności powyżej dekady, ponieważ po tym czasie mieszanka gumy zaczyna twardnieć, co przekłada się na utrudnienia w poruszaniu się na drodze.

Z której hurtowni motoryzacyjnej w Radomiu skorzystać?

Najlepszym wyborem zawsze są zaufani dostawcy. Szczególnej uwadze polecamy VanKing. To marka o ustabilizowanej pozycji na rodzimym rynku. Prowadzona przez nią hurtownia motoryzacyjna w Radomiu dostarcza wszystkie wymienione elementy w wyjątkowo korzystnych cenach. Na dodatek wszystkie części z fabrycznych katalogów oraz baz producentów są dostępne właściwie od ręki.

Mieszkańcy Radomia mogą więc bez problemu skorzystać z szerokiej, w pełni profesjonalnej oferty, która obejmuje najczęściej wymieniane komponenty samochodowe.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

10 − 9 =