Parasol dla dziecka — jak wybrać najlepszy?

Zabawy w deszczu mogą być ogromną frajdą dla naszych pociech, jeżeli zapewnimy i do tego odpowiednie warunki. Wyruszając na wyprawę w deszczowy dzień, warto odpowiednio się do tego przygotować. Oczywiście wybór odpowiednich butów i odzieży będzie odgrywał tutaj niezwykle istotną rolę, ale nie możemy zapominać, by także zainwestować w ciekawe akcesoria. Parasol dla dziecka będzie świetnym wyborem. Naturalnie na rynku znajdziemy mnóstwo różnorodnych modeli, które różnią się wzorami, kolorami, a także ceną. W dzisiejszym tekście zastanowimy się nad tym, jaki parasol dla dziecka okaże się najlepszy. Co zatem wybrać? Podpowiemy wam w dalszej części tekstu.

Dzieci je lubią – parasol dla dziewczynki, parasol dla chłopca

Śmiało możemy przyznać, że zarówno kalosze, jak i parasol to te akcesoria, które dzieci naprawdę uwielbiają. Parasolki dla dziewczynki i dla chłopców są dostępna najczęściej w ciekawych kolorach, z nadrukami z ulubionymi postaci z bajek i pozostają dobrze dopasowane do małych rączek. Tak naprawdę nawet dwulatek może sobie poradzić z tym gadżetem całkiem sprawnie i dumnie kroczyć podczas spaceru w deszczu. Oczywiście koniecznie należy uwzględnić to, jakie dziecko ma preferencje, zanim wybierzemy odpowiedni model parasola, ale nie możemy zapominać o tym, że kwestie bezpieczeństwa odgrywają tutaj kluczową rolę.

Czym powinien się charakteryzować parasol dziecięcy?

Na pierwszy rzut oka wydaje się, że parasole dziecięce są takie same bez względu na to, jakiego producenta wybierzemy. Niejednokrotnie możemy jednak zaskoczyć się różną ceną, w momencie, gdy odwiedzimy popularne sklepy z odzieżą i akcesoriami dziecięcymi. Wspomnieliśmy już o tym, że tego typu gadżet może całkowicie spełniać oczekiwania malucha. Dlatego też znajdziemy modele wyposażone w dodatkowe akcesoria takie jak np. breloczki, ciekawe wykończenie rączki parasola, czy nawet uszy zwierzaka, jeżeli jest to parasol w takim motywie. Przede wszystkim jednak musimy zgodzić się z faktem, że dziecięce parasole dominują w ciekawe wzory i kolory, co z kolei sprawia, że najmłodsi łatwo znajduje tutaj wymarzone rozwiązanie. Oczywiście na rynku znajdziemy parasole dla dziewczynek, czy parasole dla chłopców, ale także uniwersalne rozwiązania, które będą dobrym wyborem bez względu na płeć czy preferencje kolorystyczne.

Koniecznie musimy jednak zwrócić uwagę na to, by wybrane lub interesujące nas modele parasolek dziecięcych, w której chcemy zainwestować, posiadały odpowiednie certyfikaty bezpieczeństwa. Zwróćmy uwagę na to, że dziecko samodzielnie będzie korzystała z tego akcesorium, dlatego też musi być to produkt w pełni bezpieczne. Ważną rolę na etapie zakupu będą odgrywały zatem certyfikaty i normy bezpieczeństwa. Parasolka dziecięca nie może posiadać żadnych niebezpiecznych elementów, od tych wykończenie krawędzi, czy drobnych detali, które mogłoby dziecko połknąć. Należy mieć na uwadze również fakt, że parasolka często stanowi dodatkowy element zabawy w deszczu, dlatego też warto zwrócić uwagę na modele szczególnie lekkie i poręczne. Nie możemy jednak zapominać o tym, by wybrać także odpowiednią czaszę, które ochroni malucha przed deszczem.

Dodatkowa ochrona przed deszczem

Naturalnie, jeżeli w garderobie dziecięcej znajdują się już odpowiednie ubrania przeciwdeszczowe, wcale nie musimy rezygnować zakupu parasola. Pamiętajmy, że oprócz podstawowej ochrony przed deszczem, parasol dla dziewczynki oraz parasol dla chłopca ma stanowić świetną zabawę dla naszego malca. Optymalna długość parasolki dziecięcej wynosi 56 cm, zaś średnica czaszy po rozłożeniu powinna mieć około 70 cm. Należy również zwrócić uwagę na ergonomiczną rączkę, która powinna być dobrze wyprofilowana. Wspomnieliśmy już o tym, że koniecznie należy uwzględnić fakt, by wybierać rozwiązania wykonane z materiałów dobrych pod względem jakości, gdzie nie będzie żadnych małych elementów oraz potencjalnie niebezpiecznych miejsc. Stelaż powinien być zatem odpowiednio zabezpieczone. Nasz wybór powinien zatem oscylować wokół produktów, które posiadają certyfikat CE, który za sugeruje, że producent uwzględnił przepisy dotyczące bezpieczeństwa użytkowania oferowanego produktu, ochrony zdrowia oraz troski o środowisko. Doskonałym rozwiązaniem będzie także wybór parasola dziecięcego wyposażonego w elementy odblaskowe.

Podsumowanie

Niejednokrotnie wybór odpowiednich akcesoriów sprawia, że dziecko możemy zachęcić do wykonania pewnych czynności. Tak też dzieje się w przypadku aktywności fizycznej na świeżym powietrzu, gdy na zewnątrz deszczowo. Często dzieci wolą zostać w domu, gdzie mogą oglądać bajki, korzystać z tabletu, konsoli itd. Musimy jednak zdawać sobie sprawę z tego, że codzienna aktywność na zewnątrz, nawet krótkie spacery, mają znaczący wpływ na budowanie Odporności naszych pociech, a także tym samym, zachęcając ich do wyjścia z domu nawet w niepogodę, wyrabiamy w nich dobre nawyki. Kluczowe jednak jest to, by się odpowiednio przygotować. Wybór wysokiej jakości odzieży chroniącej przed deszczem i dodatkowych akcesoriów umożliwiających świetna i bezpieczne spędzanie czasu poza domem w deszczowe dni, niewątpliwie pozytywnie wpłynie na tego typu spędzanie czasu oraz komfort dziecka

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

2 × cztery =