Jakie są najczęstsze wyzywania towarzyszące organizacji szkolenia?

Profesjonalnie przeprowadzone szkolenia pozwalają pracownikom szybciej zdobyć niezbędną wiedzę, a także efektywniej ją utrwalić. Na dodatek nic nie stoi na przeszkodzie, aby połączyć przyjemne z pożytecznym podczas kursu. Jednak to rodzi kilka poważnych wyzwań organizacyjnych. Oto 5 najczęstszych problemów, przed którymi stają animatorzy tego typu spotkań.

1) Znalezienie dogodnej lokalizacji

Uczestnicy szkolenia przylecą samolotem? A może pojazdami służbowymi lub pociągiem? W zależności od wybranego środka transportu należy wybrać najdogodniejszą lokalizację hotelu czy biurowca. Jeśli pracownicy mają się skupić przede wszystkim na nauce, a nie szukaniu najkrótszej drogi i planowaniu powrotu, organizatorzy muszą pomyśleć o łatwym dojeździe.

2) Znalezienie sali o odpowiedniej pojemności

Nigdy nie może dojść do sytuacji, w której zaproszeni goście nie mają zagwarantowanego miejsca siedzącego. W przeciwnym wypadku nie będą w stanie utrzymać skupienia przez całe szkolenie. Poza tym to nieprofesjonalne podejście. Dlatego bezwarunkowo należy sprawdzić pojemność interesującego organizatorów pomieszczenia.

3) Wybór sali z potrzebnym wyposażeniem

Pusta sala z jednym gniazdkiem elektrycznym może nie wystarczyć. W związku z tym trzeba wiedzieć, co konkretnie znajdzie się w budynku. Organizatorzy najczęściej oczekują, by sale szkoleniowe w Warszawie i innych dużych miastach Polski miały na wyposażeniu monitor, rzutnik multimedialny, tablicę i dostęp do szybkiego Internetu.

4) Zorganizowanie rozrywki po szkoleniu

Sala znajduje się na odludziu? To dobre w przypadku jednodniowych szkoleń. Jeśli mają potrwać dłużej, warto pomyśleć o czasie wolnym swoich pracowników. Dobrze, jeśli będą mieć łatwy dostęp do lokalnych atrakcji. Dzięki temu nie będą marnować czasu na dojazdy w poszukiwaniu restauracji.

5) Zmieszczenie się w planowanym budżecie

Jeśli sale spełniają powyższe wymagania, można wreszcie obliczyć koszt spotkania. Nie zawsze najtańsza oferta jest najlepsza, lecz trzeba mieć na uwadze dostępny budżet. Nierzadko w okolicy znajdują się hotele lub kamienice, które oferują zbliżone standardem miejsca w lepszej od konkurencji cenie.

Jak znaleźć profesjonalne miejsce do szkolenia?

Dużym ułatwieniem organizacji jest portal MojeKonferencje.pl, który służy jako agregat najlepszych miejsc do szkolenia swoich pracowników, a także przeprowadzenia wszelkich innych spotkań. Wystarczy podać podstawowe informacje o swoich potrzebach, by system wyświetlił najlepsze propozycje, włącznie z danymi na temat liczby dostępnych sal, odległości od najważniejszych punktów komunikacyjnych miasta, miejscami parkingowymi czy szczegółami wynajmu.

Co więcej, MojeKonferencje.pl pozwala na bezpośrednie sprawdzenie dostępności oferty. W efekcie sale szkoleniowe w Krakowie, Wrocławiu, Warszawie oraz wielu innych miastach Polski można zarezerwować za pomocą zaledwie paru kliknięć, bez przeglądania dziesiątek stron internetowych lub dzwonienia pod podane tam numery kontaktowe.

Warto więc skorzystać z takiego ułatwienia, aby poradzić sobie z typowymi problemami towarzyszącymi organizacji szkoleń.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

piętnaście + dziesięć =