Proterm – Profesjonalny instalator systemów grzewczych i sanitarnych!

Instalacje grzewcze oraz sanitarne są jednymi z najważniejszych instalacji w każdym budynku. Dlatego tez należy w prawidłowy sposób zamontować tego typu instalacje, aby pracowały w prawidłowy sposób. Warto, zatem skorzystać ze specjalistycznych firm, które mają wieloletnie doświadczenie w branży i gwarantują właściwy montaż poszczególnych instalacji grzewczych oraz sanitarnych. Przykładem takiego przedsiębiorstwa jest firma Proterm, która świadczy usługi profesjonalnego montażu oraz serwisu wszystkich instalacji. 

Proterm Bydgoszcz

Firma Proterm Barczewski Kaczmarek Kłos prowadzi działalność usługowo-handlową od 2004 roku. Obszarem świadczonych usług przez przedsiębiorstwo jest technika grzewcza i sanitarna. Podstawowym kierunkiem działań firmy jest kompleksowa obsługa zarówno inwestycji, firm i zakładów instalacyjnych, przedsiębiorstw ciepłowniczych i komunalnych, jak i klientów indywidualnych. Firma mieści się przy ul. Górzyskowo 12 w Bydgoszczy.

Oferta przedsiębiorstwa obejmuję najwyższej jakości produkty, pochodzące od sprawdzonych i renomowanych producentów. Produkty takich producentów wykonane są z najlepszych dostępnych materiałów, dzięki czemu są bezawaryjne. Warto, zatem wybrać firmę Proterm do tego rodzaju instalacji, gdyż dzięki dużemu zaangażowaniu i wieloletniemu doświadczeniu naszej kadry w branży ciepłowniczej i sanitarnej oraz ciągłemu doskonaleniu podejmujemy nawet najtrudniejsze wyzwania.

Technika grzewcza Bydgoszcz

Technika grzewcza obejmuje wszystko to, co związane z ogrzewaniem, czyli przede wszystkim różne metody ogrzewania, a także użyte do tego urządzenia grzewcze. Główne produkty z zakresu techniki grzewczej to kotły grzewcze, pompy ciepła czy różnego rodzaju systemy ogrzewania. Wśród systemów grzewczych najpopularniejszym jest centralne ogrzewanie. Tego rodzaju system grzewczy jest wykorzystywany w większości mieszkań. Innym rodzajem jest ogrzewanie podłogowe, które coraz częściej znajduje zastosowanie w nowoczesnym budownictwie. Zaletą tego rodzaju ogrzewania jest równomierny rozkład temperatury w pomieszczeniu, gwarantujący niebywały komfort. Przedsiębiorstwo Proterm z Bydgoszczy oferuje wysoką jakość świadczonych usług m.in montaż oraz serwis wszystkich instalacji grzewczych.

systemy grzewcze

Technika sanitarna Bydgoszcz

 W skład instalacji sanitarnej wchodzą przede wszystkim instalacje wodno-kanalizacyjne, instalacje wodociągowe, grzewcze, chłodnicze, instalacje wentylacyjne oraz  klimatyzacja. Wszystkie tego typu instalacje wykonuje przedsiębiorstwo Proterm z Bydgoszczy. Warto tego typu montaż zlecić odpowiedniej firmie, która ma duże doświadczenie w branży, aby mieć pewność, co do właściwej pracy wszystkich instalacji sanitarnych przez wiele lat. Niewłaściwie położona instalacja może wiązać się z wysokimi kosztami oraz dużym remontem.

Ciepłownictwo Bydgoszcz

Właściwa temperatura w każdym pomieszczeniu gwarantuje lepsze samopoczucie oraz komfort pracy. Istnieje wiele rodzajów systemów ogrzewania. Jednym z głównych jest centralne ogrzewanie. Ten rodzaj ogrzewania jest najbardziej popularny, gdyż  jest bardzo energooszczędny. W dzisiejszych czasach coraz większą popularność zyskują pompy ciepła. Tego typu urządzenia służą do ogrzania domu oraz wody. Pompy ciepła podzielić można ze względu na dolne i górne źródło.  Dolne źródło oznacza miejsce skąd dane urządzenie pobiera energię. Może to być powietrze, grunt czy też wody podziemne. Górne źródło natomiast to tzw. emitery ciepła, czyli punkty, do których oddawane jest zgromadzone ciepło, np. nawiewy, kaloryfery, czy ogrzewanie płaszczyznowe (podłogowe). Jednym z lepszych producentów pomp ciepła jest firma Viessmann. Przedsiębiorstwo Proterm dzięki współpracy z tym producentem, montuje najwyższej jakości sprzęt, który został wykonany z najlepszych materiałów i przy wykorzystaniu wysokiej jakości sprzętu.

Rekuperacja Bydgoszcz

Rekuperacja jest to rodzaj wentylacji pomieszczeń, który dostarcza świeże powietrze z zewnątrz, jednocześnie pozbywając się z budynku zużytego i zanieczyszczonego powietrza. Służy ona uzyskaniu w budynku wymuszonego obiegu powietrza (wentylacji), poprawiającego samopoczucie mieszkańców oraz zapewniającego stały dopływ przefiltrowanego powietrza. Dzieje się to za sprawą specjalnego urządzenia, zwanego rekuperatorem, który stanowi element instalacji wentylacji mechanicznej. Aby rekuperacja działała we właściwy sposób należy skorzystać z usług specjalistycznych firm, które mają długoletnie doświadczenie w realizacji tego typu instalacji. Przykładem takiej firmy jest przedsiębiorstwo Proterm.

Wentylacja Bydgoszcz

Odpowiednia wentylacja pomieszczeń w każdym budynku zapewnia poprawę samopoczucia oraz pozytywnie wpływa na zdrowie mieszkańców.  Jest to proces usuwania zanieczyszczonego powietrza z pomieszczeń i dostarczanie w jego miejsce świeżego. Jest to niezbędny mechanizm, ponieważ powietrze stale podlega zanieczyszczeniu. Sprawna i efektywna wentylacja jest aktualnie jednym z podstawowych kryteriów, który jest brany pod uwagę przy projektowaniu budynków mieszkalnych oraz budynków użyteczności publicznej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

cztery × 3 =