Rysa na płycie indukcyjnej problemem w kuchni. Czy można je usunąć?

Rysy na płycie indukcyjnej pojawiają się w toku użytkowania urządzenia, które współcześnie zyskuje coraz większą popularność w naszych domach i mieszkaniach. Warto wiedzieć jednak, że prawidłowe użytkowanie płyty pozwoli uniknąć tego rodzaju uszkodzeń, a te, które już powstały można usunąć za pomocą kilku sprawdzonych sposobów. Jak to zrobić? Zapoznaj się z naszymi pomysłami, by przywrócić dawny blask płycie indukcyjnej.

Czy płyta indukcyjna się rysuje?

Płyty indukcyjne zyskują coraz większe zaufanie wśród użytkowników. Nic dziwnego, bo to rozwiązanie praktyczne, a zarazem funkcjonalne. Z pewnością są one łatwiejsze w czyszczeniu, mogą w ostateczności posłużyć jako blat, gdy w kuchni zabraknie miejsca na przygotowywane posiłki, a dodatkowo są one uważane za znacznie bezpieczniejsze niż kuchenki, które wymagają użycia gazu. Co więcej, indukcja zużywa również mniej prądu, niż to się powszechnie przyjmuje.

Niestety, tego typu rozwiązanie ma również pewne istotne wady. Jedną z nich jest podatność na powstawanie rys. Pojawiają się one zarówno w trakcie codziennego przygotowywania posiłków, jak i z powodu błędów w użytkowaniu urządzenia. Rysy na indukcji powodują, że jej powierzchnia przestaje wyglądać estetycznie. Pomimo tego, że wiele osób przykłada szczególną wagę do zasad, związanych z użytkowaniem urządzenia, a polerowanie płyty indukcyjnej nie jest niczym nowym, szpecące jej powierzchnię rysy i tak pojawiają się sukcesywnie na jej powierzchni. Na szczęście istnieje kilka sposobów na to, jak usunąć rysy z płyty indukcyjnej. Choć zgodnie ze znanym większości porzekadłem, mówiącym, że „lepiej zapobiegać, niż leczyć”, usuwanie rys na płycie indukcyjnej bywa przykrym obowiązkiem i koniecznością, jeśli chcemy zachować estetyczny wygląd urządzenia, które powinno służyć nam przez wiele kolejnych lat.

Czy płyta indukcyjna się rysuje

Usuwanie rys na płycie indukcyjnej

Każda płyta indukcyjna może się porysować, niezależnie od tego, jak delikatnie się z nią obchodzimy. To, czy płyta indukcyjna się rysuje, nie ulega żadnej wątpliwości, a zarysowania związane są często z codziennym przygotowywaniem posiłków z wykorzystaniem urządzenia. Jak usunąć rysy na płycie indukcyjnej? Podpowiadamy dwa sprawdzone sposoby na uporanie się z nieestetycznymi śladami.

Usuwanie rys pastą do zębów

Nie od dziś wiadomo, że pasta do zębów służy w gospodarstwie domowym nie tylko do tych celów, dla których została stworzona. Produkt ten działa antybakteryjnie na skórę, łagodząc stany zapalne i zwężając pory, oczyszcza i zwalcza bakterie, a także łagodzi podrażnienia po goleniu. Pasta do zębów wykorzystywana jest również do odplamiania plam różnego pochodzenia, m.in. tych po kawie czy farbie do włosów. Ma ona również silne właściwości ścierające. Dlatego też stosuje się ją w celu czyszczenia armatury łazienkowej, a w końcu nawet do usuwania rys na płycie indukcyjnej.

Jak wypolerować płytę indukcyjną przy pomocy pasty do zębów? Sięgnij w tym celu po pastę, która ma silne właściwości wybielające, bo tylko taka poradzi sobie z rysami. Pasta z fluorem zadziała w tym przypadku na zasadzie papieru ściernego, wygładzając powierzchnię i usuwając szpecące ją zarysowania. Jeśli naszym problemem jest porysowana płyta indukcyjna co zrobić, mając pod ręką pastę do zębów? By cieszyć się z uzyskanych efektów, należy delikatnie rozprowadzić pastę, używając do tego celu miękkiej ściereczki. Głębokie zarysowania wymagają nieco więcej czasu. Aby je usunąć, należy pastę pozostawić przez kilka godzin na ich powierzchni, by następnie zetrzeć ją ściereczką z mikrofibry.

Jak usunąć rysy z płyty indukcyjnej

Usuwanie rys – ciepła woda i spirytus

Jeśli pojawi się rysa na płycie indukcyjnej jak usunąć ja nie niszcząc przy tym delikatnej powierzchni urządzenia? To pytanie z pewnością zadaje sobie wielu użytkowników, którzy zaobserwowali tworzenie się nieestetycznych zagłębień na płycie. Wśród kilku polecanych, sprawdzonych sposobów, bardzo często pojawiają się różnego rodzaju mieszaniny różnych substancji. Warto jednak na początku sięgnąć po najprostsze rozwiązania, gdyż to właśnie one przynoszą najlepsze efekty. Takim rozwiązaniem będzie np. połączenie czystej wody ze spirytusem. Co zrobić z porysowana plytą indukcyjna? W pierwszej kolejności należy przemyć ją ciepłą wodą. Jeśli to nie poskutkuje, porysowaną powierzchnię płyty należy przemyć spirytusem, używając w tym celu suchej, miękkiej ściereczki. To idealne rozwiązanie na niewielkie rysy, powstałe przy okazji codziennej eksploatacji urządzenia.

Rysa na płycie indukcyjnej

Jak usunąć rysy z płyty indukcyjnej profesjonalnym sposobem?

Jeśli problemem jest porysowana płyta indukcyjna banan, spirytus czy pasta do zębów to jedne z najczęściej stosowanych domowych sposobów. Czy istnieje jednak profesjonalny preparat do usuwania rys na płycie indukcyjnej? Oczywiście, że tak. Rysa na płycie indukcyjnej może zostać usunięta nie tylko przy pomocy domowych sposobów, ale również i chemicznych produktów, dostępnych na sklepowych półkach. Wśród nich wyróżnić można różnego rodzaju mleczka czy pasty, które doskonale radzą sobie z problemem porysowanej płyty. Prawdziwe tryumfy święci również tzw. „magiczna gąbka”, która szybko podbija rynek, zdobywając serca konsumentów na całym świecie. Warto zdecydować się na zakup profesjonalnych preparatów, gdy domowe sposoby zawodzą lub też gdy chcemy mieć pewność, że jednorazowe czyszczenie pozwoli rozprawić się z nieestetycznym problemem, przywracając płycie dawny blask.

Usuwanie rys na płycie indukcyjnej

Jak prawidłowo czyścić płytę indukcyjną?

Niewielkie zabrudzenia na płycie indukcyjnej można bez problemu usuwać przy pomocy wody i miękkiej gąbki. Po skończonej pracy, płytę należy wytrzeć ręcznikiem papierowym, by nie powstały na niej nieestetyczne smugi. Większe zabrudzenia lub też takie, które powstały stosunkowo dawno, lepiej usuwać roztworem wody z płynem do mycia naczyń, który doskonale poradzi sobie z tego rodzaju problemem.

Dlaczego płyta indukcyjna się rysuje?

Rysy na płycie indukcyjnej powstają bardzo często w toku użytkowania urządzenia. Jednak rysy na kuchence indukcyjnej są również efektem niewłaściwego użytkowania, a więc można ich uniknąć, przykładając większą wagę do zasad codziennej eksploatacji.

One thought on “Rysa na płycie indukcyjnej problemem w kuchni. Czy można je usunąć?

  • 20 grudnia, 2022 o 6:09 pm
    Permalink

    Przeczytałem kilka stron ale u was macie to najlepiej wyjaśnione!

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

dwa × dwa =