Ile kosztuje zmiana koloru auta?

Dla wielu kierowców, a w szczególności tych, którzy kochają motoryzację to, jak prezentuje się samochód, ma ogromne znaczenie. Dlatego takie osoby często decydują się na zmianę koloru auta. Ile kosztuje wykonanie takiej usługi i jakie są sposoby na odmienienie wyglądu samochodu poprzez nadanie mu nowego koloru?

Zmiana koloru auta — jakie są sposoby jej dokonania?

To, jak dużo będzie kosztować zmiana koloru auta, jest m.in. uzależnione od wybranej przez nas metody. Najpopularniejsze są dwa sposoby: pierwszy nieco bardziej tradycyjny, czyli lakierowanie. Aby zmienić kolor karoserii, trzeba dokładnie ją oczyścić, ścierając stary lakier i nakładając wiele warstw nowego. W ten sposób można stworzyć trwałą powłokę lakierniczą. Jest to jednak metoda naprawdę czasochłonna.

Znacznie mniej czasu zajmuje oklejenie samochodu osobowego za pomocą specjalnej folii. Na takie rozwiązanie w ostatnich latach decyduje się coraz więcej polskich kierowców. Dlaczego tak jest? Przede wszystkim folia to rozwiązanie, które pozwala ochronić stary lakier, a także zabezpieczyć karoserię przed różnymi drobnymi uszkodzeniami. Do tego założenie folii trwa znacznie krócej i jest z reguły tańsze od pełnego lakierowania.

Ile kosztuje zmiana koloru auta?

Koszt zmiany koloru auta jest uzależniony od wielu czynników. Pierwszym z nich jest oczywiście wybrana metoda. Gdy już postawisz na oklejenie swojego samochodu, to jak dużo za to zapłacisz, zależy też od modelu auta, czy zastosowanej folii. Dlatego, by usłyszeć pełną wycenę, powinieneś skontaktować się z ekspertami, którzy realizują taką usługę.

Zastanawiasz się, jaki jest przedział cenowy za oklejenie auta? Samochody średniej wielkości, takie jak Skoda Octavia przy oklejaniu generują koszt rzędu niecałych 7 tysięcy złotych netto. Podobnie należy zapłacić też za średniej wielkości SUVy, takie jak np. BMW X5. Jeśli jednak użyjesz droższej folii chromowej, a nie nadającej połysk lub matowej, to ceny mogą wynosić nawet kilkanaście tysięcy złotych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

piętnaście − osiem =