Ogrzewanie gazowe z butli – ile to kosztuje?

Ogrzewanie domu gazem to jeden z najpopularniejszych sposobów na uzyskanie odpowiedniego poziomu ciepła. Wiele osób decyduje się na kotły gazowe zasilane gazem z sieci. W takim przypadku konieczne są jednak konkretne techniczne warunki. Co robić, gdy nie masz dostępu do sieci? Przekonaj się, że zbiornik gazu LPG to równie dobre i ekonomiczne rozwiązanie.

Ogrzewanie gazem płynnym w praktyce

Jeśli zdecydujesz się na ogrzewanie gazowe z butli, konieczne będzie wykonanie instalacji zbiornikowej. Jej plan powinien uwzględniać lokalizację butli, a także przebieg całego przyłącza. To w pełni bezpieczne rozwiązanie, jeśli tylko będziesz respektować zasady związane z eksploatacją płynnego gazu.

Zbiornik gazu LPG może przynieść ci cały szereg korzyści. Butla nie wymaga dużo przestrzeni i jest stosunkowo łatwa w transporcie (zawsze pionowym!). Nie ma także problemów z dostępnością na rynku gazu płynnego, dlatego ogrzewanie gazowe z butli to pewne źródło nieprzerwanych dostaw ciepła.

Zbiornik gazu LPG – ile kosztuje takie ogrzewanie?

Koszty to z pewnością jeden z najważniejszych aspektów, jakie bierzesz pod uwagę przy wyborze ogrzewania. W pierwszych miesiącach 2023 roku cena gazu płynnego waha się od 2,30 do nawet 2,70 zł za litr. Choć w porównaniu z rokiem poprzednim stawki te wzrosły średnio o 50 groszy, ogrzewanie płynnym gazem i tak pozostaje w gronie najbardziej opłacalnych inwestycji w porównaniu np. z ogrzewaniem elektrycznym.

Co prawda za butlę będziesz musiał na początku sporo zapłacić, jednak ten koszt szybko zwraca się dzięki niższym wydatkom na ogrzewanie. Poza ekonomią blisko będzie ci już do ekologii – LPG to paliwo, które uchodzi za bardziej ekologiczne niż paliwa stałe. Spalanie gazu płynnego nie prowadzi do powstawania szkodliwych substancji i nie przyczynia się do zwiększenia nagromadzenia pyłu w powietrzu. Okazuje się zatem, że masz całkiem realny wpływ na jakość życia nie tylko własnego, ale i wszystkich w twoim otoczeniu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

pięć × dwa =