Słaby zasięg Wi-Fi? Jest na to prosty sposób! Sprawdź jaki.

Raczej niewielu z nas lubi jak coś idzie nie tak, jak powinno, albo osiągnięcie czegoś się wydłuża. Podobnie jest z dostępem do Internetu – nikt nie lubi, gdy Wi-Fi ma słaby zasięg. Może wtedy powstać problem z wykonywaniem swoich zadań w pracy i nie tylko. Jak zatem wzmocnić zasięg Wi-Fi?

Dlaczego zasięg Wi-Fi może być słaby

Dobrze byłoby zacząć od określenia, co w ogóle może stanowić problem w przypadku, gdy zasięg Wi-Fi nie jest zadowalający. Można wymienić takie przyczyny jak:

  • router postawiony w złym miejscu;
  • zbyt duża odległość od routera;
  • grube ściany, w których często jest metalowe zbrojenie;
  • wiele sieci Wi-Fi wokół naszego mieszkania czy biura;
  • duża ilość różnych urządzeń AGD lub biurowych.

Jak widać, jest wiele potencjalnych przyczyn, które mogą wpływać na osłabienie zasięgu sieci naszego domowego lub biurowego Wi-Fi. Na niektóre z nich mamy wpływ, a na inne zdecydowanie nie. Dlatego też tak ważne jest, żeby wiedzieć co można zmienić. Czasami wystarczy przenieść router w inne miejsce. Jednak nie zawsze to wystarczy. Co zatem można jeszcze zrobić? Przyjrzyjmy się temu bliżej.

Jak poprawić zasięg domowego lub firmowego Wi-Fi?

Przede wszystkim należy zadbać o to, by kupić odpowiednio dopasowany do naszych potrzeb router. Oszczędzanie lub też nie na jakości może mieć realny wpływ na korzystanie przez nas z Internetu. Ogólnie warto spojrzeć na Urządzenia marki FRITZ! Poza różnymi routerami (również na kartę SIM) można znaleźć sprzęt, dzięki któremu zasięg Wi-Fi w naszym domu lub biurze będzie taki, jak powinien być. Ciekawym rozwiązaniem jest repeater. Jest to wzmacniacz sygnału Wi-Fi, który dzięki prostej konfiguracji pozwoli w znaczący sposób poszerzyć zasięg Wi-Fi. Innym urządzeniem wartym uwagi jest powerline. Wykorzystuje ono istniejącą w domu lub w firmie infrastrukturę energetyczną. Polega to na tym, że mając dwa adaptery, jeden łączymy odpowiednim kablem z routerem, a drugi wpinamy do gniazdka elektrycznego w innym pomieszczeniu. Nie są to wszystkie rozwiązania umożliwiające wzmocnienie sygnału Wi-Fi. Nie zmienia to jednak faktu, że te przedstawione tutaj zdecydowanie są skuteczne.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

2 × dwa =