​Czy panele podłogowe w łazience to dobry wybór?

Panele podłogowe to stylowe rozwiązanie, które już od lat wprowadzane jest do kolejnych części mieszkań, od sypialni aż po przedpokoje. Do niedawna jednak nie mieliśmy możliwości zastosowania ich w łazienkach — panujący w tym pomieszczeniu wysoki poziom wilgotności stwarzał ryzyko dla struktury tradycyjnych, nasiąkliwych drewnianych podłóg. A jakie możliwości w tym zakresie mamy dziś? Czy panele podłogowe mogą stać się rzeczywistą alternatywą dla ceramicznych kafelków? Rozwiewamy wątpliwości!

Panele podłogowe w łazience — czy warto?

Dobierając wyposażenie łazienki, należy być szczególnie uważnym — wysoka wilgotność powietrza i częsty bezpośredni kontakt z wodą to warunki, z którymi radzą sobie tylko niektóre materiały. Warto więc zadbać o to, by każdy element wystroju łazienkowego cechował się hydrofobową powierzchnią, w której nie będzie gromadzić się woda i z której w razie potrzeby będzie można z łatwością usunąć wszelkie zabrudzenia. Kwestia podłogi zasługuje tu na szczególną uwagę — wykluczyć należy wszelkie podłoża, które mogłyby chłonąć wodę, gnić lub odkształcać się pod jej wpływem.

Czy panele podłogowe mogą być zatem stosowane w przypadku łazienki? Oczywiście! Kluczowe jest jednak dobranie odpowiedniego ich rodzaju. Na rynku najczęściej można znaleźć dwa typy wodoodpornych paneli podłogowych: panele laminowane i winylowe. Oba rodzaje tych podłoży można zastosować w łazienkach. Przed zakupem należy zapoznać się ze wskazówkami producenta dotyczącymi danego modelu i upewnić się, że rzeczywiście nadaje się on do pomieszczeń o dużej wilgotności.

Panele laminowane a winylowe — jaka jest różnica?

Przeglądając oferty sklepów, można zacząć się zastanawiać, jaka jest różnica między panelami podłogowymi laminowanymi a winylowymi. Leży ona przede wszystkim w materiałach i technice wykonania. Panele laminowane wykonane są z kilku warstw, a pokrywająca ich powierzchnię warstwa ochronna z impregnatem zapobiega powstawaniu uszkodzeń mechanicznych i przedostawaniu się wody do struktury elementu.

Panele winylowe wykonywane są z polichlorku winylu. Pokrywane są warstwą fotograficzną, mogącą przedstawiać strukturę dowolnego materiału, na przykład drewna, kamienia bądź piasku. Znajdująca się na wierzchu warstwa ochronna o właściwościach hydrofobowych skutecznie chroni przed wilgocią i uszkodzeniami mechanicznymi.

Jakie panele podłogowe do łazienki wybrać?

Planujesz wprowadzenie paneli podłogowych do łazienki? Wybierz model, który dopełni aranżację w jak najlepszy sposób. W łazienkach klasycznych i nowoczesnych dobrze sprawdzą się panele winylowe imitujące drewno. Charakterystyczna struktura tego materiału będzie świetnie prezentować się w przestrzeni łazienki i ciekawie przełamie wszechobecną biel armatury. Miłośnicy minimalistycznych aranżacji mogą postawić na panele podłogowe w jednolitym kolorze — optycznie powiększą one pomieszczenie i stworzą doskonałe tło dla bardziej oryginalnych mebli i dekoracji łazienkowych. Bogaty wybór podłoży znajdziesz w Galerii Wnętrz Domar — najlepsze panele podłogowe Wrocław.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

dziewiętnaście − 4 =